İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ve beraberinde bulunan yönetim kurulu üyeleri teröre lanet yağdırarak, SixSenses Kocataş Oteli’nin Türk Milletinin hassasiyetlerini ve Sarıyer halkının değerlerini hiçe sayması üzerine basın açıklaması yaptı.

İŞTE İBRAHİM TEMUR’UN BASIN AÇIKLAMASI;

Öncelikle; Pençe Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmalarda 22 ve 23 Aralık tarihlerinde, 12 askerimizin şehit olması dolayısıyla aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Bugün burada toplanarak bu açıklamayı yapma sebebimiz, arkamızda gördüğünüz SixSenses Kocataş Oteli'nin Türk Milletinin hassasiyetlerini ve Sarıyer Halkının değerlerini hiçe saymasıdır.

SixSenses Kocataş Oteli, uzun zamandır Sarıyer sahilinde trafiği alt üst etmiş, bu konuda kendisine yapılan hiçbir uyarıyı dikkate almamıştır.

Yine bu otelin; yeni yıl etkinlikleri kapsamında uzun süredir yarattığı; yüksek düzeyde ses ve gürültü kirliliğinin Sarıyer de yaşayan tüm komşularımızı rahatsız ettiği de ortadadır.

Gürültü kirliliği kapsamında yapılan yüzlerce şikayet ihiçe sayan otel önetimi; Sarıyer Kaymakamlığı ve Sarıyer Belediyesi’nin uyarılarını dikkate almayıp, yaptırımlarını uygulamayarakgünlerdir binlerce insanı mağdur etmiştir.

Son olarak yaşadığımız olay ise bardağı taşırmış, bugün burada bu açıklamayı yapmamıza bizleri mecbur bırakmıştır.

PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmalarda 12 şehit verdiğimiz cuma ve cumartesi günlerinde; milletçe yaşadığımız büyük acılara rağmen, SixSenses Kocataş Oteli konserler yapmış, yüksek sesle müzik yayınına devam etmiş, kendisine yapılan hiçbir uyarıyı dinlememiştir.

Şehitlerimizin olduğu acılı günlerimizde, Milli ve insani hiçbir değeri gözetmeyen, Otel Yönetimini protesto ediyor, şiddetle kınıyoruz!

Sarıyer de hiçbir işletme Türk Milletinin hassasiyetlerini göz ardı edemez!

SixSenses Kocataş Oteli yönetimine sesleniyoruz; Sarıyerlileri rahatsız etmeyi, hayatlarını zorlaştırmayı artık bırakın.

Milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak ticari faaliyetlerinize devam edin.

Aksi takdirde Sarıyer de bu tepki daha da artacak, ticari faaliyetlerinizde sizleri zor durumda bırakacaktır.

Editör: Levent Pehlivanoğlu