Yerel seçim hareketliliği her geçen gün artarken Yeniden Refah Partisi Sarıyer Belediye Başkanı Adayı İsmet Temel, gazetemizi ziyaret etti.

“O sene bu sene” diyerek çalışmalarına sahada ağırlık veren İsmet Temel, Sarıyer’in birçok sorunu olduğunu belirtti.

1994 yılında Refah Partisi Sarıyer Genç Kolları Yönetim Kurulu’nda görev yapan ve 2018’de Yeniden Refah Partisi Kurucu İlçe Başkan Yardımcısı olarak siyasetin içinde bulunan Temel, “Ahlaklı Belediyecilik” anlayışı ile partisinin Sarıyer Belediye Başkan Adayı oldu.

30 yılı aşkın süredir Sarıyer’de yaşadığını belirten Temel, “Boğazın incisi güzel ilçemizin birçok sorunu var. Sarıyer’i gerçek anlamda güzelleştirmek için yeterli bütçeye sahibiz! Halkın parasını halka direk ulaştırılan bir belediyecilik anlayışı ile hizmet etmek istiyoruz.”

67596702 261A 4412 A1E1 D8A08Fc61Bbf

Temel, “Yıllardır İnşaat sektöründe Müteahhit ve turizm, otelcilik restorasyon alanında birçok ciddi projede bulundum.  Ve bu zaman zarfında birçok tecrübe edindim. Sarıyerli bir kardeşiniz olarak, güzel ilçemizi turizm elçisi haline getireceğiz.”

“AFET TEDBİRLERİNİ ALAN BİR BELEDİYE OLMAK İSTİYORUZ”

Sarıyer’in fiziki durumu sağlam olsa da üzerinde ki yapıların eski olduğunu belirten Temel, “Sarıyer’de ilk olarak afete hazırlık anlamında ciddi bir çalışma içinde olacağız. Afet olunca saha da olan değil, afet olmadan tedbirlerini alan bir belediye olmak istiyoruz.”

Seçim kampanyası çalışması olarak hazineden alınan ödeneği yanlış bulduğunu belirten Temel, “Yeniden Refah Partisi olarak bizler, kendi bütçemiz ile seçim kapmayası yürütebiliyorsak, iktidar ve muhalefet partileri hazineden aldığı milyarlarca parayı almayıp emeklimize, işçimize memurumuza, ihtiyaç sahibi insanlarımıza adil dağıtılmış olsaydı vatandaşımız bu kadar ezilmezdi” diyerek dikkat çekti. Temel, “İsrafı kökünden temizleyeceğiz.”

Fa44063E 53Cf 4E3C B621 3F09968318D6

İSMET TEMEL’DEN TEŞEKKÜR MESAJI

Yerel seçim süreci kapsamında kendisini destekleyenlere teşekkür eden Temel, “Bu süreçte beni canı gönülden destekleyen ve yanımda olan tüm eş, dost, kardeşlerime yürekten şükranlarımı sunuyorum. Milli duyguları ve vatana bağlılığımla özellikle Her şey gönlümüzce olsun diyorum” dedi.

İSMET TEMEL’İN PROJELERİNDEN BAZILARI

TAPU VE MÜKİLYET SORUNA KALICI ÇÖZÜMLER

TELEFERİK VE SEYİR TEPESİ

HALK OTOPARKI

SARIYER HALK PASAJI

HAYVAN YAŞAM EVLERİ

SARIYER AŞEVİ

OKULLARDA SAĞLIKLI BESLENME

SARIYER’DE PASAJ KÜLTÜRÜ

BUZ TUTMAYAN ASFALT

AFET VE KOORDİNASYON MERKEZİ

HER MAHALLEYE ÇOCUK BAKIMEVİ

SARIYER EĞİTİM PROJELERİ

BELEDİYE BAĞLI SOSYAL TESİSLER

TARIMA VE ÇİFTÇİYE DESTEK

HER MAHALLEYE SPOR TESİSLERİ VE SOSYAL DONATI ALANLARI

ULAŞIM HİZMETLERİNE BELEDİYE DESTEĞİ

İSMET TEMEL KİMDİR?

1973 Giresun/Şebinkarahisar doğumlu, evli ve 4 kız çocuk babası. 20 yıldır İstanbul/Sarıyer de inşaat sektöründe, kendi işini yapmaktadır. Ağırlıklı olarak turizm ve otelcilik olanında restorasyon işleri yapmaktadır.

Şebinkarahisar İmam Hatip Lisesi’nde eğitim aldı.

1993 – 1994 yılları arası Sarıyer Refah Partisi Gençlik Kollarında yönetim kurulu üyesi idi.

2017 yılından itibaren Sarıyer Şebinkarahisarlar Derneği’nde Başkan Yardımcılığında görev almaktadır.

2018 yılında Sarıyer Yeniden Refah Partisi Kurucu ilçe başkan yardımcılığında görev almıştır.

Ismet Temel Sariyer Posta

Editör: Levent Pehlivanoğlu