CHP Sarıyer’in başkan adayı İsmail Keleş’ten iddialı geliyor!

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer 38. Kongresi Ayazağa Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde 3 Eylül’de gerçekleşecek. 

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklaması beklenen Kireçburnu Mahallesi Delegesi İsmail Keleş, mahalle toplantılarını sıklaştırdı. Gittiği birçok mahallede partililer tarafından ilgi ile karşılanan Keleş, kongreye iddialı şekilde girmeye hazırlanıyor.

Delege ziyaretlerine ilk olarak Kireçburnu ve Tarabya Mahallesi’nde başlayan Keleş,  daha sonra Kazım Karabekir Mahallesi’nde temaslarını sürdürdü.

“ORTAK AKIL İLE BİRLİKTE KARAR VERELİM”

Sarıyer Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu'na açıklama yapan İsmail Keleş şunları söyledi; “Son beş yılda Partimiz Siyaset’en 6 masa ile demokratik bir rejim için kararlı ve ilkeli bir adımlar attı. Bu adımların Türkiye siyasetine katkılarını çok değerli buluyorum. “Seçim sonuçları toplumda bir umutsuzluk iklimi yaratmış olabilir ancak önemli olan yüzümüzü çağdaş ve aydınlık bir Türkiye kararlılığıyla geleceğe dönme vaktidir. O nedenle; Ben partimin başarısının örgüt aidiyetinden geçtiği kanaatindeyim. Partimizde üstenciliği, seçkinciliği, liyakatsizliği ve şovenliği reddediyorum. Hayalimdeki özgürlükçü ve katılımcı ilçe başkanlığı yönetimini el birliği ile inşaa edebiliriz. Bu sürece katılın ve nasıl bir yönetim olması gerektiğine ortak akıl ile birlikte karar verelim” dedi.

KELEŞ’TEN İDDİALI AÇIKLAMA

Mahallelerde gezen tüm ilçe başkan adaylarının kendi çizgileriyle belirledikleri bir sistemi delegelere dayattığını belirten Keleş, “Fikir ve düşünceleri ile birlikte nasıl bir katılımcı ilçe inşaa edebileceğimizi ve sizlerin kafasındaki ilçe başkanı tek başına yönetir düşüncesini yok edeceğim. Şunu bilmelidir ki, hiçbir şahıs ve grup Cumhuriyet Halk Partisi örgütünün iradesinden daha büyük değildir.”

İSMAİL KELEŞ KİMDİR ?

1981 İstanbul Sarıyer doğumluyum. Ama aslen Sivaslıyım. Fakülte mezunuyum. Özel bir şirkette Muhasebe ve Finans Direktörü olarak çalışmaktayım. Evli ve 2 Çocuk babasıyım. Sivil toplum kuruluşlarında ve sivil inisiyatif hareketlerinde üst düzey görevler aldım. Uzun yıllardır parti üyesi olmakla birlikte, partinin birçok kademesinde aktif görev alıp, partimin girdiği tüm seçimlerde aktif sandık güvenliği konusunda bina sorumlusu olarak görev aldım.

Editör: Levent Pehlivanoğlu