Sarıyer'de köpeği boğarak öldürmeye çalışan ve tutuklanan saldırganın ifadesi pes dedirtti. Saldırgan savcılıkta verdiği ifadede alkollü olduğunu savundu.

Sarıyer Maden Mahallesi’nde bir köpeği boğarak öldürmeye çalıştığı gerekçesiyle yakalandıktan sonra serbest bırakılan ve aynı köpeği merdiven boşluğuna fırlattığının belirlenmesi üzerine yeniden gözaltına alınıp tutuklanan zanlının kendisini “alkollü olduğu için” yaptığı gerekçesiyle savunmaya çalıştığı ortaya çıktı.

HAYVANLARI SEVERİM!

Köpeğin kendisine saldırdığını ve bu yüzden köpeğe karşı fazla harekette bulunmuş olabileceğini dile getiren saldırgan, “Yaptığım şeyden dolayı pişmanım. Hayvanları severim. O gece çok içmiştim. Köpekle karşılaşınca bir ara bana hırladı ve üzerime geldi ancak ısırmadı. Dişlerini gösterdi. Kovalayıp kovalamadığını hatırlamıyorum. Alkolün verdiği etki ile hırs yapıp görüntülerde görünen eylemleri gerçekleştirdim. Daha önce herhangi bir suça karışmadım” ifadelerini kullandı.

Şüphelinin savcılıkta kolundaki çizikleri göstererek, kolunun üstündeki çizikleri kendisinin yaptığını ancak alt kısımdakileri ise köpeğin yapmış olabileceğini iddia etti.

Kaynak: DHA