Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde dört kentin il müdürleri görevden alınırken, 29 il müdürlüğüne de yeni görevlendirmeler yapıldı. AK Parti Sarıyer Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir de Bartın İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü görevinden Tekirdağ İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü‘ne atandı.

Sarıyer’in tanınan isimlerinden AK Parti Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, bir süredir görev yaptığı Bartın Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü görevinden Tekirdağ’a atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan atama kararnamesi, Resmi Gazete’de yayınlandı. Buna göre Hüseyin Özdemir, Tekirdağ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne getirildi.

HÜSEYİN ÖZDEMİR KİMDİR?

1973 yılında Sivas’ta doğdu. İlk, orta lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümlerinden mezun oldu. 2013 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. Halen İstanbul S. Zaim Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ‘Sosyalizasyon ve Polarizasyon’ üzerine doktora programına devam ediyor. 1997-2014 yılları arasında özel sektörde bilgisayar programcısı ve Özel Kolejler de öğretmen olarak çalıştı. 2014-2015 yılları arasında Sultangazi Belediyesi Özel Kalem müdürü, 2015-2020 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Mahalli İdareler Koordinatörü, 2020-2021 yılları arasında Marmaraereğlisi Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2021-2022 yılları arasında Tekirdağ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2023 yılında Bartın Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak görev yaptı.

29 İLE YENİ İL MÜDÜRÜ ATANDI

Buna göre yeni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki 29 yeni il müdürü şöyle: Adıyaman İl Müdürlüğüne Hasan Bilici, Afyonkarahisar İl Müdürlüğüne Bilal Erdoğan, Ankara İl Müdürlüğüne Cüneyd Özdemir, Aydın İl Müdürlüğüne Abdullah Kömürcüoğlu, Bartın İl Müdürlüğüne Yavuz Korkmaz, Batman İl Müdürlüğüne Mehmet Zeki Eryarsoy, Bilecik İl Müdürlüğüne İlkay Türkoğlu, Edirne İl Müdürlüğüne Harun Tohumcu, Erzincan İl Müdürlüğüne Serdar Demirci, Eskişehir İl Müdürlüğüne Orhan Bayrak, Giresun İl Müdürlüğüne Mustafa Modaoğlu, Iğdır İl Müdürlüğüne Selçuk Akgül, Karabük İl Müdürlüğüne Abdurrahman Bilgiç, Kırklareli İl Müdürlüğüne Bilgin Özbaş, Kocaeli İl Müdürlüğüne Kamil Tüylüoğlu, Tekirdağ İl Müdürlüğüne Hüseyin Özdemir, Van İl Müdürlüğüne İsmetullah Altun görevlendirildi.

Kaynak: Sarıyer Gazetesi