Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, Sarıyer’in otopark sorununa ilişkin çözüm önerilerini hazırladı.

Günden güne artan nüfus ve sirkülasyon nedeniyle özellikle hafta sonları kadar artık hafta içinde de büyük bir çile haline gelen otopark yetersizliği, Sarıyerlileri canından bezdirdi. Bilinçsizce park edilen araçlar, kurallara uymayan sürücüler ve dörtlü sinyali yakıp yasak bölgeye arabalarını park araç sahiplerinin neden olduğu trafik sıkışıklığı, göreve giden emniyet personeline, itfaiyeye ve hastaya giden sağlık ekiplerine zor anlar yaşatmaya devam ediyor. 

Belediye Baskan Adayi Huseyin Coskun Sariyer In Otopark Cilesini Cozecek 33446 News Big

“İSPARK ALANLARINDAKİ SÜREKLİ PARKLANMAYI ENGELLEYECEĞİZ”

Sarıyer’e mahalle otoparkları, semt otoparkları ve katlı modern otoparklar kazandıracaklarını ifade eden Coşkun, “İlçemizdeki bu sorunu biliyoruz. Vatandaşlarımız da durumdan mustarip. Bu sorunu ancak çok daha fazla otopark alanı oluşturarak çözebiliriz. Hafta sonları yaşanan yoğunluktan dolayı özellikle sahil kesiminde sıkıntılar olduğunu da belirten Hüseyin Coşkun, İSPARK alanlarındaki sürekli parklanmayı engelleyeceğiz. Oralarda bulunan karavanları, kendileri için özel hazırlanmış elektrik ve suyu olan, alanlara alacağız. Böylece buralar da yeniden halkımızın kullanımına açılacak” dedi.

“RAHATLIKLA ARAÇ BIRAKILABİLECEKLER”

Otopark sorunu yaşanan mahalle ve semtlere de modern katlı otoparklar inşa edeceklerini belirten Hüseyin Coşkun, “İlçede vatandaşlarımızın evlerine yakın, araçlarını güvenle bırakabilecekleri katlı otoparklarımız olacak. Burada da rahatlıkla araç bırakılabilecek” ifadelerini kullandı.

Editör: Levent Pehlivanoğlu