İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kentin birçok noktasında hizmete sunduğu Kent Lokantası’nın bir yenisini de üniversite öğrencilerinin yoğun olarak ikamet ettiği Rumeli Hisarı’nda açtı.

Başta öğrenciler, düşük gelirli çalışanlar ve esnaf olmak üzere İstanbulluları sağlıklı, kaliteli ve ucuz yemek ile buluşturmayı hedefleyen ve bu yıl ilk kez hayata geçirilen İBB Kent Lokantaları projesi kapsamında 9’ncu işletme Sarıyer Rumeli Hisarı’nda hizmete açıldı.

rumelihisarı-kent-lokantası-ibb-2

Kent Lokantası açılışına, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveoğlu, DEVA Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Av. Bilal Çelik, CHP Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri, Rumeli Hisar Muhtarı Çetin Karayılan, partililer ve çok sayıda halk katıldı.

Fwz1RLaWwAElp76

Rumeli Hisarüstü Kent Lokantası açılışı sonrasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileriyle sohbet etti.

rumelihisarı-kent-lokantası-ibb-1

Kent Lokantası nedir?

Kent lokantaları ile İBB, sosyal Belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini sergilemeye çalışıyor.  Bu lokantalar ile ağır ekonomik koşullarla baş etmeye çalışan, başta öğrenciler ve dar gelirli çalışanlar olmak üzere İstanbul halkının ucuz ve sağlıklı yemeğe ulaşımı hedefleniyor.

Rumeli Hisarı Mah.  Nispetiye Cad. No: 27-29