AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Türkiye Yüzyılının tarihini yine kadınlarımız yazacak, Türkiye’yi geleceğe taşıyan güç yine kadınlarımız olacaktır” diyerek Sarıyerli kadınlar ve tüm dünya kadınlarının gününü kutladı.

Başkan Kurşun açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

 “Değerli Hanımefendi kardeşlerim, aklıyla, duygusuyla, inancıyla, sevgisiyle, emeğiyle, mücadelesiyle, zarafetiyle hayatın her alanında mümtaz bir yere sahip olduğunuz gibi siyasette de gösterdiğiniz fedakârlığınız, emeğiniz, sevginiz ve mücadeleniz paha biçilemez.

Erzurumlu Kara Fatma, Şerife Bacı, Binbaşı Ayşe Hatun, Tayyar Rahime, Halime Çavuş, Nene Hatun gibi pek çok kadının hâlâ aramızda yaşadığını, sadece isimlerin değiştiğini biliyoruz. Ve Türkiye’yi geleceğe taşıyan güç yine bu kadınlarımız olacaktır.

Türkiye Yüzyılının tarihini yine kadınlarımız yazacaktır…

Anadolu’nun sağlam mayasını engin yüreğinde taşıyan Türk Kadınlarının; kapı kapı dolaşarak bu kutlu davaya hizmeti ibadet bilen, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yoldaş olan tüm kadın çalışma arkadaşlarımın; değerli eşimin, kızlarımın; bütün Sarıyerli kadınlarımızın ve dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyor, bu vesile ile her birinize sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum.”