Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sarıyer İlçe Başkanı Hakan Başpınar, Sarıyer Posta Gazetisi İmtiyaz Sahibi ve Genel yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na Sarıyer gündemine ilişkin özel değerlendirmelerde bulundu. 

“SARIYER’DE HİZMET YOK”

Sarıyer Belediyesi’nin hizmette eksik kaldığını ifade ederek sözlerine başlayan Başpınar, “Esnafımızla sık sık bir araya geliyoruz, şikâyetlerini dinliyoruz. Genel Merkezimiz kanalıyla çözüm üretmeye çalışıyoruz. Ancak geldiğimiz noktada Sarıyer’de belediyecilik olmadığı için, çözüm aşamasında yerelde bir ilerleme göremiyoruz. Buna en yakın örnek, Yeniköy’deki yol çalışmaları. Aylardır sonuçlanmadı. Keza Sarıyer’in diğer yerlerine baktığınız zamanda alt yapı çalışmalarının eksikliğini yakından görebilirsiniz. Sarıyer’de belediyecilik hizmeti maalesef yok ve Sarıyerliler bunu hak etmiyor” dedi. 

"YURT DIŞINA KAÇMA HAZIRLIĞI YAPANLAR..."

Sarıyer Belediyesi’nin borç karnesi ile ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulunan MHP’li Başpınar, “Bu borç tüm Sarıyerlilerin cebinden çıkıyor” diyerek şunları kaydetti; “Bu mesaj açık ve nettir; Yarın Sarıyer Belediyesi’nde yönetim değiştiğinde kimse zannetmesin ki bunun hesabı ve faturası sadece Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e sorulacak. Bu borcun hesabı günü geldiğinde imzası olan, sıkıntılı konularda kendisi izne çıkan ve oradaki gariban memura imza attıranların da sorulacak. Belediye değiştiği zaman yurt dışına kaçmak için çifte vatandaşlık alanlarda bu işten yakalarını sıyıramayacaklar. Bu işe ortak olan kim varsa MHP olarak tüm Sarıyerliler adına hesabını soracağız, peşlerini bırakmayacağız” sözleriyle Sarıyer Belediyesi’ni uyararak; “MHP hiçbir zaman dedikoduyla hareket etmez. Elimizde bilgi ve belgeler var. Yargı sürecinin tamamlanmasını bekliyoruz” dedi. 

“BİZE GÜVENSİNLER”

2023 genel seçimlerine ilişkin “Güzel günler gelecek, hep birlikte göreceğiz. Geleceğimiz aydınlık. Gelecek neslimiz aydınlık. Biz bin yıldır bu coğrafyada kesintisiz yaşayan tek milletiz. Fitne merkezlerinde ülkemize karşı kurulan oyunları Cumhur İttifakı olarak bozacağız. Vatandaşlarımız bize güvensinler” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Sosyal medya hesaplarından canlı yayınladığımız özel röportajımızı aşağıdaki linkten tamamını izleyebilirsiniz.