Sarıyer Belediyesi eğitimde fırsat eşitliğini desteklemek amacıyla 11. gündüz bakım evini Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde açıyor.

Her mahalleye bir gündüz bakım evi hedefiyle yola çıkan ve çalışmalarını sürdüren Sarıyer Belediyesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde 3-6 yaş gurubu çocukların eğitim görebileceği 5 sınıfı olan bir gündüz bakım evini daha Sarıyerlilere kazandırıyor.

HER ÇOCUK İÇİN NİTELİKLİ EĞİTİM

Sarıyerli çocukların nitelikli bakım ve eğitim hizmetine erişim hakkına ulaşabilmesi için her mahallede bir gündüz bakım evi inşa etmeyi amaçlayan Sarıyer Belediyesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Gündüz Bakım Evi’nde de minikler için her türlü detayı düşündü.

5 sınıf öğretmeni, 2 yardımcı öğretmen, bir yönetici ve 3 personel olmak üzere toplam 11 kişilik bir kadroya sahip olacak merkezde 5 ayrı sınıfın yanı sıra; bir uyku odası ve çok amaçlı sınıf da bulunuyor. İlçe genelindeki gündüz bakımevlerinde çocukların her türlü bilişsel, sosyal, duygusal ve akademik gelişimini destekleyen faaliyet ve çalışmalar yürütülüyor. Merkezler, haftanın 5 günü 8.30-16.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

FSM’deki Çocuk Bakımevi inşaatında sona gelindi FSM’deki Çocuk Bakımevi inşaatında sona gelindi

Editör: Levent Pehlivanoğlu