Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, “Sarıyerlilerin kalbine dokunacağız” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana gerek saha çalışmaları gerekse sosyal sorumluluk projeleriyle Sarıyer’in en aktif partileri arasında yer alan Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, parti ilçe binasında yönetim kurulu üyeleriyle görev süresi boyunca gerçekleştirdiği çalışmaları değerlendirdi.

“25 BİN OY ALACAĞIZ”

“Gelecek Partisi olarak sadece eleştiren taraf olmadık” diyen Vergili, “Aynı zamanda yapıcı ve çözüm üreten taraf olduk. Gerek belediyeye gerekse hükümete Sarıyer’de yapılması gerekenleri açıkladık. Sarıyer’in işsizlik, sosyal tesis, imar, trafik, otopark, kapalı pazar yeri, balıkçılar çarşısı, depreme dayanıksız yapılar gibi çok büyük sorunları var. Bunlarla ilgili düşüncelerimizi, önerilerimizi kamuoyuna açıkladık. Yaptığımız çalışmalar, siyasi üslubumuz, sunduğumuz çözüm önerileri ve yaptığımız çözüm odaklı siyaseti Sarıyerliler görüyor. Gelecek Partisi genel seçimlerde Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun liderliğinde ve bizim gayretli çalışmalarımızla Sarıyer’de en az 25 bin oy alacak” şeklinde konuştu.

“PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRDİK”

Başkan Erhan Vergili sözlerini şöyle sürdürdü; “Yaklaşık 2 yıl önce Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun teveccühleriyle Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’na atanmıştım. Daha sonra ekibimizi kurarak 500 kişinin katılımıyla kongremizi yaptık. Bu rakam yeni kurulan bir partinin ilçe başkanlığı için çok önemli. Akabinde kollarımızı sıvadık ve teşkilatlanma çalışmalarımıza ağırlık verdik. Bir yandan da Sarıyerlilerin gönlüne dokunmak için projeler üretmeye başladık. Genelde ve yerelde yönetecek bir bütçemiz olmamasına rağmen hayata geçirdiğimiz projeler ile sadece Sarıyer siyasetine değil, Türkiye siyasetine de damgamızı vurduk. Birçok ulusal basında haberlerimiz çıktı ve kamuoyu oluşturduk.”

“DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler veren Vergili, “Siyaset yalnızca makam koltuklarında oturup yanlışları eleştirmek veya bir yerlere yaranmak için şirin gözükme yeri değildir. Vatandaşın her anında, acısında, mutluluğunda yanında olmanız gerekiyor. İlçemiz yapısı itibariyel kültürel zenginliğin en yoğun yaşandığı yer. Her kesimden vatandaşımızın olduğu Sarıyer’de din, dil, ırk veyahut ideolojisini gözetmeksizin yardımda ve destekte bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

16 KASIM’A DAVET

“Sarıyerlilerin kalbine dokunacağız” diyerek sözlerini sürdüren Vergili, “Biz siyaseti bireysel menfaat için değil, Sarıyer için, Türkiye için, milletimiz için yaptık. Kimseyi ötekileştirmedik, aksine her kesimden vatandaşımızı kucakladık. Koltukların hükmettiği değil, koltuğa hükmeden bir başkan olduk. Türkiye, Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile güzel olacak. Biat kültürüne göre değil, liyakate göre kadrolar gelecek. Bizi destekleyen Genel Başkanımıza, genel başkan yardımcılarımıza ve vatandaşlarımıza layık olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Başkan Vergili son olarak Türk edebiyatının ve fikir dünyasının önemli isimlerinden Sezai Karakoç için 16 Kasım’da düzenlenecek mevlid ve anma programına tüm Sarıyerlileri davet etti.