Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, geçtiğimiz haftalarda alınan kararla Pınar ve Rumeli Hisarı Mahallelerindeki İBB’ye ait arazilerin sokak rayiç bedeli üzerinden satılması kararının uygulanmasıyla ilgili konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

İBB Meclisi’nden oy birliğiyle geçen tasarıya göre, Pınar Mahallesi’ndeki 317 dönüm, Rumeli Hisarı Mahallesi’ndeki 94 dönüm arazilerin vatandaşlara sokak rayiç bedeli üzerinden satışı gerçekleşecek.

“Süreci yakından takip ediyoruz”

Alınan kararın umut verici olduğunu ancak endişelerin tam anlamıyla giderilmediğini belirten Başkan Vergili, “Mülkiyet Sarıyer'in yarım asrı aşan ve kangren haline gelen başlıca sorunlarından biridir. Ben de bir Rumeli Hisarlı vatandaş olarak bu sorunu yaşadım. Ailem ve dostlarım da bu sorunla mücadele ediyor. Sorununun çözümüne ilişkin geçtiğimiz günlerde İBB'de bir karar alındı. Buna göre Pınar ve Rumeli Hisarı Mahallelerindeki İBB'ye ait araziler vatandaşlara sokak rayiç bedeli üzerinden satılacak. Satış kararı vatandaşı memnun etmesine karşın bazı tedirginlikler de hala giderilemedi. Her ne kadar sokak rayiç bedeli üzerinden satış yapılacak denilse de vatandaşlarımızda bazı endişeler var. Satış rakamları kesinlikle vatandaşın karşılayamayacağı düzeyde olmamalı. Araziler 3. şahıslara satılmamalı. Bizler de vatandaşımızın hakkını korumak ve kararın uygulanması hususunda konunun takipçisi olacağız. Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak ilçe başkan yardımcılarımız ve hukukçularımızdan oluşturduğumuz komisyon İBB ve Sarıyer Belediye Meclisi ayağında süreci yakından takip ediyoruz.”