Sarıyer gündemini hareketlendiren son gelişme ise CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Oktay Aksu oldu.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in 2. döneminde Sarıyer’de belediye meclis üyeliği yapan Aksu, CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı oldu. 

Kartal’da Gökhan Yüksel başkanlığındaki belediyede 5 yıldır başkan yardımcılığı yapan Aksu; İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Strateji Geliştirme ve Dış İlişkiler Müdürlüğü’nden sorumluydu.

"SARIYERLİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Adaylığını ilk olarak Sarıyer Posta İmtiyaz Sahibi Ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na açıklayan Aksu, “Sarıyer’den ve yakın çevremden adaylığım ile ilgili birçok telefon aldım.  Sarıyer’de yaşayan tüm dostlarıma ilgi ve teveccühleri için teşekkür ederim. Bundan sonra daha çok çalışacağız. Hayırlısı olsun.”

Oktay Aksu

MUSTAFA OKTAY AKSU KİMDİR? 

1966 yılında Ordu’da doğan Mustafa Oktay Aksu, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu.  İstanbul Veteriner Hekimler Odası’nda yönetim kurulu üyeliği yapan Aksu, Sivil toplum kuruluşlarının yönetici kadrolarında görev aldım. Ordu Ulubeyliler Derneği Başkanlığı ve Ordu Dernekler Federasyonu’nda Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. İlçe Meclis Üyeliği, İBB Meclis Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı, Belediye Başkan Yardımcılığı, Belediye Başkan Vekilliği görevlerini yerine getiren Aksu 27. Dönem milletvekilliği seçimlerinde CHP İstanbul milletvekili adayı oldu.

Evli ve iki çocuk babası olan Aksu, on sekiz yıldır Sarıyer’de yaşıyor.

Editör: Levent Pehlivanoğlu