Yerel seçimlere günler kala Sarıyer’in sevilen siyasetçisi Dr. Cengiz Alp, “Bizi, dört bir yanımızı saran karanlık dünyanın geleceğimizi esir almasına izin vermeyeceğiz” diyerek basın açıklaması yaptı.   

İŞTE CENGİZ ALP’İN BASIN AÇIKLMASI;

Kısa bir süre sonra 100 yıllık Cumhuriyet tarihimizde önemli bir yerel seçime gideceğiz. Daha önce benzerini yaşamadığımız bölünmüşlük, şaşkınlık, karamsarlık, belirsizlik içinde…

Bu noktaya gelmemizin çeşitli nedenleri ve sorumluları elbette vardır.

Değişimle başlayan sürecin en önemli dayanağı parti içi demokrasi, önseçim ve 3. Dönem kısıtlaması kararlı bir şekilde uygulansaydı, bu noktaya gelmezdik. Bu durum demokrasi tarihinde küçük bir nokta gibi görülebilir, ancak toplumsal refleksler, sosyolojik dengeler düşünüldüğünde öngörülebilir bir süreçti, olmadı olamadı.

Ben Dr. Cengiz ALP hayatı 80 öncesi dahi siyasi mücadelelerle geçmiş bir insan olarak, kişisel ve duygusal bir kararla geçmişte benzerini yaşadığım ve bedelini ödediğim durumun tekrarını ne yaşarım ne kimseye yaşatmak isterim.

Bu nedenle Büyükşehirde 2028 senesinde umutlarımız, hayallerimizin yeşermesine neden olacağına inandığım ve İstanbul’a İstanbulluya ve Türkiye’ye çok şey kattan ve katacağıma inandığım Sn. Ekrem İmamoğlu’nu sonuna kadar destekleyip Sarıyer de hiç bir gerekçeye sığınmadan partimizin kurumsal kimliğine destek vermemizin tarihsel bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum.

Bizi, dört bir yanımızı saran karanlık dünyanın geleceğimizi esir almasına izin vermeyeceğiz.

Çocuklara bırakacağımız aydınlık ve umut vadeden bir dünya bizleri bekliyor.

                                                                                                                                          

Editör: Levent Pehlivanoğlu