Türkiye Büyük Milllet Meclisi Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Sarıyer Spor Kulübü’nü ziyaret etti.

Celal Adan’ın ziyaretinde Sarıyer Spor Kulübü Başkanı As Başkanı Yener Genç,  Erol Aydın, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Dursun Karabacak ve yönetim kurulu ve Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi Levent Pehlivanoğlu hazır bulundu.

Samimi ortamda gerçekleşen ziyarette, ülke gündemi ve 14 mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmede, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ali Genç’ten övgü ile bahseden Celal Adan, “Kendisi sadece Sarıyer’in değil, İstanbul ve 2 Bölge’nin en büyük kanaat önderlerinden biridir” dedi.

celal-adan-sariyer-spor-kulübü-ziyaret-1

ADAN’DAN DİKKAT ÇEKEN SORU?

 “Türkiye’nin neresinde Sarıyer adı geçse Sarıyer Spor Kulübü gündeme geliyor” diyen Adan,  mazisi şanlı böylesine güzide kulüp yöneticilerine dikkat çeken bir soru yöneltti. Adan, “Sarıyer yerel yönetimler kulübü destek oluyor mu? Ve ya olması gerekmiyor mu ?”

Bu sorunun üzerine Celal Adan’nın ziyareti ve sözleri üzerine teşekkür eden Başkan Genç, Sarıyer Türk futbolunun önemli kulüpleri arasındadır. Ancak, Sarıyer’in marka değerine yakışmayan tesislere sahip olduğunu belirterek destek istedi.

Başkan Genç’in serzenişine duyarsız kalmayan Adan, Gençlik Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nu arayarak ve özel olarak konunun takipçisi olacağı belirtti.

Görüşmenin ardından kulüp müzesini gezen Adan, Sarıyer’in kazandığı kupaları ve geçmiş dönemde başkanlık yapmış kulüp başkanları hakkında Başkan Genç’ten bilgi aldı.

71330d48-9e7b-427a-827a-26f861c6ab7c

Kulüp binasında yapılan görüşmenin ardında Adan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafında inşaatına başlanan Yusuf Ziya Öniş Stadı için bilgiler aldı.

20230412_122820-1

20230412_123040