Sarıyer’in sembol isimlerinden biri olan spor adamı ve yazar İbrahim Balcı’nın adının, Büyükdere Mahallesi’ndeki eski belediye başkanlık binasının yerine kurulan kütüphaneye verilmesini istiyoruz.

Çocukluktan itibaren yaşamını Sarıyer’e adayan ve Sarıyer Spor Kulübü başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliklerinin yanı sıra araştırmacı yazar olarak da ilçeye büyük emek verip, katkı sağlayan İbrahim Balcı’nın kütüphaneye adının verilmesini, kendisine gösterilecek en büyük vefa olarak görüyoruz.

Bu konuda görüşlerini aldığımız Sarıyerli hemşerilerimizin de aynı doğrultuda düşündüğünü gördüğümüz için Sarıyer Posta gazetesi olarak, Büyükdere’deki kütüphaneye İbrahim Balcı adının verilmesini öneriyoruz.

Üç dönemdir Sarıyer Belediye Başkanlığı yapan Şükrü Genç’i de, İbrahim Balcı’yı en iyi tanıyıp, sevenlerden biri olarak gördüğümüz için, kendisinden böyle bir vefalı davranışı göstermesini bekliyoruz.

Spor adamı ve araştırmacı yazar İbrahim Balcı, bu güne kadar Sarıyer Spor Kulübü’ne verdiği emeğin yanı sıra yirmiye yakın kitap yazıp, ilçenin tanıtımına katkı sağlamış, kültür düzeyinin yükselmesi için çaba harcamıştır.

ibrahim-balcı-sarıyer

İbrahim Balcı, dokuz yıldan beri düzenlenen Sarıyer Edebiyat Günleri’nin organizasyonuna da destek verirken, yıllarca Fakir Baykurt Öykü Yarışması’nın jüri üyeliğini yaparak, kendisine gösterilecek her türlü vefalı davranışı fazlasıyla hak etmiştir.

Sarıyerlilerden ve Sarıyer Belediyesi’nden, İbrahim Balcı’nın adını kütüphaneye vererek, bu vefayı göstermelerini bekliyoruz.