Sarıyer Büyükdere’de bulunan Santa Maria Latin Katolik Kilisesi'ne geçtiğimiz günlerde pazar ayini sırasında düzenlenen ve bir kişinin öldüğü silahlı saldırının ardından Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, kiliseye giderek taziye de bulundu ve saldırıyı kınadı.

Büyükdere Mahallesi Muhtar Ali Yazıcı’ya Büyükdere Mahallesi Güzelleştirme Derneği yönetimi ve vatandaşlar da eşlik etti. Santa Maria Kilisesi rahibini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sundular. Sarıyer’in barış ve huzur ortamını bozmaya yönelik bu tür saldırıların tekrarının yaşanmaması temennisiyle üzüntülerini ifade ettiler.

ali-yazıcı

“KOMŞULUK İLİŞKİLERİMİZİ HİÇ KİMSE BOZAMAYACAKTIR”

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı “Bu insanlarımızla geçmişe dayalı güzel dostluk ve komşuluk ilişkilerimiz var. Hastalarımız veya cenazelerimiz olduğunda evlerinde yemekler yapıp tencerelerle bizlere yemekler taşırlar. Tebessümlerini bizden hiç eksik etmezler. Ramazan aylarında caddeye ‘Ramazanınız kutlu olsun’ yazılı pankartları asarlar. İnançlarımız farklı olsa da gönül bağlarımızın güçlü olduğu yüreği güzel o insanlarımız ile kurduğumuz komşuluk ilişkilerimizi hiç kimse bozamayacaktır. Vefat eden vatandaşımıza Allah’tan rahmet ailesine sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Levent Pehlivanoğlu