Son zamanlarda etkisini giderek gösteren ekonomik kriz partilerin ana gündem maddelerinin başında geliyor. ‘Saadet Kahvaltısı’ buluşmasında konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Yazıcı; “İstanbul’un bir kesimi ekmeğe ulaşamazken, küçük bir azınlık nimetleri adeta israf ediyor” diyerek AK Parti’nin ekonomi politikalarını eleştirdi. 

Sarıyerliler, Saadet Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından ‘düzenlenen ‘Saadet Kahvaltısı’ etkinliğinde bir araya geldi. Çamlık Garden’da gerçekleşen kahvaltı programına Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcıları, Saadet Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Gözcü, Saadet Partisi Beşiktaş İlçe Başkanı Gazi Kılıç, Sarıyer Posta Genel Yayın Yönetmeni ve İmtiyaz Sahibi Levent Pehlivanoğlu, Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, İstinye Mahallesi Muhtarı Recep Alkan, Kireçburnu Mahallesi Muhtarı Çağlar Coşkun, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

“SAADET PARTİSİ SARIYER’DE BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ”

Saadet Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Gözcü, Saadet partisinin, Milli Görüş hareketinin; Sarıyer’de de birleştirici güç olduğunu dile getirdi. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı programda yaptığı konuşmada, “Sarıyer’de Milli Görüş Hareketi’ne emek veren, olanak sunan misafirlerle bir arada olmamız, çalışmalarımızın bereketi açısından çok kıymetli olduğuna inanıyorum” diyerek sözlerine başladı. 

“NİMETLER ADİL PAYLAŞTIRILMIYOR”

Pandemi sürecinden bu yana yaşanan ve son zamanlarda etkinliğini derinden hissettiren ekonomik kriz ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yazıcı; “Devletlerin asli görevi Cenabı Allah’ın yaratmış olduğunu insanlığa adil bir şekilde paylaştırmaktır. Ancak bugün geldiğimiz noktada, hem dünya da hem de ülkemizde bu nimetler adil bir şekilde paylaştırılmamaktadır. İnsan olarak; partisi, görüşü, ideolojisi, memleketi, ırkı, dili hatta dini ne olursa olsun fark etmeksizin her bir insanın dert etmesi gereken, nimetlerin adil bir şekilde paylaştırılmasıdır. İstanbul’un bir kesimi ekmeğe ulaşamazken, küçük bir azınlık nimetleri adeta israf ediyor” dedi. 

EKONOMİK KRİZ 20 YILIN SONUCU

Mevcut siyasal iktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Ömer Faruk Yazıcı; “22 yıllık iktidar ben bu yetkilerimi nasıl kullanırım da bu coğrafyada yaşayan milletin refah düzeyini arttırırım diye bakmıyor da ben ne kadar iktidarda kalırım diye dertleniyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti aciz bir ülke değildir, Her şeyden önce jeopolitik konumu itibariyle İslam ülkelerinin gözünün içine baktığı bir ülkedir. Böyle bir gücü olan ülkenin gelmiş olduğu noktayı kabul etmiyoruz. Yaratılmak istenen dış güçler algısını kabul etmiyoruz. Dış güçler müdahale ettiği için biz güçsüz değiliz, biz güçsüz olduğumuz için dış mihraklar bizim ekonomimizi olumsuz manada etkilemeye çalışıyor. Sen kendin bağımsız bir ekonomi inşa etseydin, kimse karışamazdı. Ancak bugün yaşadığımız sıkıntıların temel problemi iktidarın 20 yıl boyunca tercih etmiş olduğu ekonomi politikalarının bir sonucudur. Bugün geldiğimiz noktada dört koldan mevcut iktidar krize girmiş durumdadır. Bunların en başında adalet krizi gelmektedir. Kendi bireysel olarak yaşamadığı bu krizin belki farkında değil ama sofraya inen tabağın maliyetini bile etkileyen bir husustur” diye konuştu.

Yargı bağımsızlığı ve eğitim sistemindeki dengesizlikleri sert bir dille eleştiren Yazıcı, Saadet Partisi olarak ülkeye fayda getirecek her adımı destekleyeceklerinin altını çizdi. 

MUHTARLARIN SORUMLULUĞU

Son olarak muhtarlara seslenen Yazıcı, Necmettin Erbakan’ın bir sözünü hatırlatarak, “Şimdi aramızda çok değerli muhtarlarımız var. ‘Siz; o ilin, ilçenin, mahallenin evliyasından da eşkıyasından da sorumlusun derdi.’ Bende bugün muhtarlarımızı aynı görüyorum. Devletin vatandaş ile olan diyoloğu içerisindeki en samimi en doğru bilgiye ulaşacak olan muhtarlarımız” dedi.