Deva Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Bilal Çelik, Sarıyer Posta Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu.  Deva Partisi’nin alternatif olmadığını anlatan Çelik, “ Biz vaad etmiyoruz, taahhüt ediyoruz” diye ifade etti.

9 Mart 2020’de kurulan ve Türk siyasetinde istikrarlı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Deva Partisi, şeffaf oluşuyla hafızalarda önemli bir yere sahip olmaya devam ediyor. Partinin Sarıyer İlçe Başkanı Bilal Çelik, Sarıyer halkıyla biraraya gelerek ilçenin sorunlarına çözüm üretmeye devam ediyor. Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na samimi açıklamada bulunan Başkan Çelik, “Türkiye’nin girmiş olduğu siyasi çıkmaz, hukuki sorunlar ve ekonomik problemler Deva Partisi’nin bu sorunlara karşı bir alternatif olarak doğduğunu ve bu mottoyla yola çıktığını öne sürüyoruz. Şu anki konjektürün yükselmesinin en büyük sebebi Deva Partisi’nin bir alternatif değil de bir mecburiyet olduğunu söyleyebilirim” diyerek dikkat çekti.

“Halk artık boş vaade doydu”

Deva Partisi’nin, son 6 ayda yükseliş trendine girdiğini belirten Başkan Çelik, “Partimizin 22 tane eylem planı var ve 12 tanesini açıklayarak halkımızla paylaştık. Bu eylem planlarını yapacağız, edeceğizden ziyade ne kadar sürede yapacağımızı taahhüt ediyoruz. Halk artık boş vaade doydu! Biz vaad etmiyoruz taahhüt ediyoruz. Bunları yazılı olarak da sunuyoruz. Kim yapacak, hangi sürede yapılacak, hangi birim yapacak ve bütçesi nedir? Özetle Genel Başkanımız Ali Babacan’ın kesin direktifi, yapacağımız projenin ekonomik şartları, imkânları ve bu kaynağının nerden geldiğini yazılı olarak madde madde belirtiliyor.”

“Problem varsa devası burada”

Halkın sağlıktan eğitime her mecrada ve basın özgürlüğü dâhil olmak üzere, bir çıkmaza girdiğini belirten Başkan Çelik, “Deva Partisi bir alternatif değil, mecburiyet olduğunu düşünüyorum. Bugün bir koruma olmadan ve esnaf belirlemeden ziyarette bulunuyoruz, çünkü dertlerimiz ortak ve çözümlerini teklif ediyoruz. Problem varsa ‘DEVA’sı burada diyoruz. Biz halkımızın yanında bu kadar rahat bulunabildiğimiz için siyasetimizi de doğru bir şekilde yapmaya özen gösteriyoruz” dedi.

“Mahalle Başkanlarımıza yetki belgeleri Verilecek”

Partinin il ve ilçe bazında kurulmamış il teşkilatının olmadığını ifade eden Başkan Çelik, aynı zamanda Türkiye genelinde ilçelerde de yüzde 97 oranında ilçe teşkilatlanmamız sona geldi. Ayrıca Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla Sarıyer’de mahalle başkanlarımıza rozetleri takılarak yetki belgeleri verilecek”dedi.

“Siyasi geçmişi olup, siyasette temiz kalanlarla çalışmak”

“Bizim bir siyasi geçmişimiz yok, partimizin de Genel Başkanımız Ali Babacan’ın direktifi yüzde 50’si siyasi geçmişi olmayacak, yüzde 50’si ise siyasi geçmişi olup siyasete temiz kalanlarla çalışmaktır. Başka ülkelere gidecek imkânımız vardı lakin bir tane vatanımız var! Dolayısıyla herkes imkânlarını kullanıp vatanını terk ederse, başka ülkelerde vatansız kalmanın ne demek olduğunu Türkiye’ye gelen mültecilerden görüyoruz. Vatanımız var, bir savaş ortamı bile olsa terketmemiş bir ceddimiz var dolayısıyla imkânlarımızı siyasette demokratik ortamların oluşması için DEVA Partisi’nde siyaset yapmaya karar verdi.”

“Ülke sivil bir sandık darbesine hazırlanıyor”

Sarıyer halkının eğitim ve kültür seviyesi yüksek olduğuna değinen Başkan Çelik, “Sarıyerlilerin kime oy verceği konusunda yorum yapmam bu iradeye hakarettir, ama kime oy vermeyeceklerini çok iyi biliyorlar! Eğitim ve kültür seviyesi bu kadar yüksek olan Sarıyer halkını siyasi oyunlarla algılarını değiştiremezler. Bize oy verin demeden önce taahhütlerimizi veriyoruz, tarzımız ve tavrımız budur. Ötekileştirmeyeceğiz, düşmanlaştırmayacağız, herkese eşit olacağız ve bu doğrultuda liyakat olacak en önemli unsurlardan birisidir. Liyakatın olduğu yerde kimsenin hakkı yenmez. Ülke sessiz bir devrime hazırlanıyor o devrim de sandık da olacak ve sivil sandık darbesinde halk iradesidir gösterecektir.” dedi.