Ligin bitmesine 8 hafta kala durum değerlendirmesi için basın toplantısı düzenleyen Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ali Genç, “Geride kalan haftalarda gençlerimize şans vereceğiz” dedi.

Sarıyer Spor Kulübü Tesisleri’nde gerçekleşen basın toplantısına, Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Salim Kain ve Erol Aydın, İsmail Geçim, Sarıyer Posta İmtiyaz Sahibi Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu ve yerel basın temsilcileri katıldı.

sariyer-spor-kulübü-basın-toplantısı-sariyer-posta

Sarıyer’in ligdeki durumunu değerlendiren Başkan Ali Genç, yönetimi devraldıktan sonra yaşadıkları zorlukları ve önümüzdeki süreçte nasıl bir yol izleyecekleri ile ilgili önemli bilgiler verdi.  

“Kalan haftalarda gençlerimize şans vereceğiz”

 Başkan Genç, “Sezon başında maalesef kadroyu biz kurmadık. Yönetime geldikten sonra bir takım değişiklikler ve takviyeler yapsak da istediğimiz bir sonuç alamadık. Tabi takımın ruhu ile ilgili de bir durum. Hocamız Ekrem Al elinden geleni yapıyor. Önümüzdeki sezon da onunla devam edeceğiz. Puan sıralamasına baktığımızda düşme riskimiz yok. Amacımız play-off oynamaktı, ancak bu amacımızdan uzak bir durumdayız.  Bu yüzden ligin kalan 8 haftasında gençlerimize şans vererek onları da değerlendirmek gibi bir isteğimiz var. Böylece hem altyapıdan yetişen gençlerimizi deneme imkânımız olacak” dedi.

sariyer-spor-kulübü-basın-toplantısı

“Borç içinde bir kulüp aldık”

Mali açıdan borç içinde kulüp devraldıklarını vurgulayan Başkan Genç, “Düşünün kulübün kazandığı kupalara haciz gelecek bir durum vardı. Birçok yere verilmiş bir sürü senet! Önceki yönetimlerin mali durumunu incelediğimizde, nerdeyse kulübe ciddi maddi destek sağlayan sponsor olan Yemek Sepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın’ın verdiği katkı ile kulüp dönmüş. Bu anlamda şuan kulübü ve kişileri zor durumda bırakmamak için de konuşmak istemiyorum. Yeni yönetimimizle birlikte bu zor durum ve kaostan çıkmaya çalışıyoruz. Daha iyi noktalara geleceğiz. Çok iyi niyetli bir yönetim kurulumuz var” dedi.

sariyer-spor-kulübü-tesisleri-

Yusuf Ziya Öniş Stadı'nda çalışmalar başladı

Kulüp tesislerinden gerçekleşen basın toplantısının ardından, geçtiğimiz günlerde inşaat çalışmalarına başlanan Yusuf Ziya Öniş Stadı’nı da inceleyen Başkan Ali Genç, “Stadımız hızlı bir şekilde ilerliyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca kulübümüze lojistik anlamda desteğini esirgemeyen Sarıyer Belediye Başkanımız sayın Şükrü Genç’e de teşekkür ediyorum. Zekeriyaköy’deki tesislerimizin yapılması içinde belediye başkanımızdan gerekli girişimleri bekliyoruz” dedi.

  • Basın toplantısının ayrıntılı videosu

  • Yapımı devam eden Yusuf Ziya Öniş Stadı'nı inceleyen Başkan Ali Genç'in gazetemize verdiği özel röpotajın videosu