Sarıyer Akademi 2024-2025 Eğitim ve Öğretim Yılı başlangıç ve bilgilendirme toplantısı Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde (BKSM) gerçekleşti.

Kabul sınavını başarıyla tamamlayarak Sarıyer Akademi’de eğitim görmeye hak kazanan 8. ve 12. Sınıf öğrencileri ve velilerine yönelik gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, Sarıyer Akademi 2 için en kısa zamanda çalışmaları başlatacaklarını ifade etti.

C098B8C3 072D 4708 A3C1 0E813158E722

Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, Sarıyer Akademi 2024-2025 Eğitim ve Öğretim Yılı başlangıç ve bilgilendirme toplantısına katıldı. Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıda öğrenci ve velilere Sarıyer Belediyesi’nin eğitime bakış açısının yanı sıra; Sarıyer Akademi eğitim programı, işleyiş, ders saatleri, dijital akademi, eğitimde kullanılan kaynaklar, Matematik Olimpiyatları, Kimya Olimpiyatları, Yapay Zekâ ve öğretmenlere yönelik mesleki eğitimlerin yanı sıra dünden bugüne Sarıyer Akademi’nin gelişimi ile ilgili bilgiler verildi.  Toplantıya katılan Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu: “Sarıyer’de özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarını ve o aileleri sahipsiz bırakmayacağız” diye konuştu

“SARIYER AKADEMİ ÇOK BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTI”

Toplantıda velilere ve öğrencilere seslenen Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, “Sarıyer Akademi, Sarıyer Belediyesi’nin önemli projelerinden birisidir.  2014 yılında Sarıyer Belediyesi ve büyükşehir meclis üyesiydim. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin altında boş bir yerimiz var market yapacağız, eczane koyacağız, çiçekçi koyacağız, belki bir altın satan yer koyacağız üzerine evlendirme dairesi olduğu için. Sami Hoca bizim kardeşimiz, aynı sitede oturuyoruz. Bu projenin aşamalarını da beraber değerlendiriyoruz. Yer arıyoruz yani akademi yapacağız.  Hocam, ‘Burası olmaz mı’ dedi. Tabi akademinin buralara geleceğini o zaman bilmiyoruz ama böyle bir ihtiyaç var. Biz de bir kenarından tutalım istedik. O ticaret olacak projeyi rafa kaldırıp dedik burayı biz çocuklarımıza hazırlayalım ve kolları sıvadık. Akademi öyle doğdu ve şimdi çok büyük başarılara imza attı. Sarıyer Akademi aynı zamanda bir Türkiye Akademi’ye dönüştü. Birçok belediyeye şu anda Türkiye Akademi olarak da hizmet veriyoruz” dedi.

A17B0D0A 5084 41C7 9787 Ca2F14E403C5

“EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Başkan Aksu konuşmasını şöyle sürdürdü; “Akademiyi kurduğumuz zamandan bu güne kadar içimde kalan bir konu daha var. Şu anda kapasite olarak 1300’e yakın kardeşimize hizmet veriyoruz.Peki bu hizmetten yararlanamayan 1.301’inci öğrencimiz ile 1.600’üncü öğrencimiz acaba ne yapıyor şu an? Bu çocukları sınavlara nasıl hazırlanıyorlar? Yani bu rekabetin neresindeler? Dışarıda böyle bir rekabet var, bir savaş var resmen. Bütün aileler çocuklarının geleceğini inşa etmeye çalışıyor. Hocamızla oturduk, arkadaşlarımızla, ekiple toplandık ve bunla ilgili kararımızı verdik. Buradan da müjdesini sizlerin huzurunda vereyim. Akademi ikinin hazırlıklarına başladık. Sarıyer’de özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarını ve o aileleri sahipsiz bırakmayacağız. Onlar bizim çocuklarımız ve o çocuklarımızın bu rekabette her zaman en önde olmasını sağlayacağız.  Eğitimde fırsat eşitliği için belediye olarak üzerimize düşen tüm görevleri yerine getireceğiz. Bu gençlerimizi geri kazanacağız. Bu gençlerin ülkeden gitmelerine mani olmak istiyoruz. Ülkesini seven gençler olsun istiyoruz. Çünkü Ulu Önder Önder Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi gençlere emanet etti. Yarın 19 Mayıs. Bu vesileyle Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı da burada kutlamış olayım.  Hepinize bu ülkeyi aydınlık geleceğe taşıyacak çocuklarınızla mutlu, huzurlu bir yaşam diliyorum.” dedi.

D943545B 6Fc8 4C36 Af91 4Bc4143679Da

Sarıyer Akademi Genel Koordinatörü Sami Görey, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, birim müdürlerinin katıldığı toplantıda Görey, “Yeni eğitim ve öğretim yılının herkes için başarılı geçmesi dileğinde bulundu.

Editör: Levent Pehlivanoğlu