14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için Sarıyer’de siyasi hareketlilik her geçen gün artıyor.

Seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, “Seçimde iktidar değil, muhalefet gidecek” dedi.

AK Parti Sarıyer ilçe teşkilatı bir araya gelen Bakan Soylu’nun ziyaretinde İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayları, İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, ilçe yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri ve partililer hazır bulundu.

ak-parti-sariyer-süleyman-soylu-1

“BİRLİK VE BERABERLİĞİN NASIL OLDUĞUNU GÖSTERDİK”

Sarıyer  ziyaretinde depreme değinen Bakan Soylu, “6 Şubat’ta ülkemizde yerkürenin en büyük depremlerinden birisi meydana geldi. 11 vilayet, 110 bin kilometrekare, gerek etkinliği, gerek etkinliği, gerek yaygınlığı, gerekse etkilediği insanlar ve yüzölçümü açısından dünyanın en büyük felaketlerinden biriyle karşı karşıya kaldı. Daha önce de ülkemizde birçok afet yaşanmıştı. Fakat ilk günlerde de ifade ettiğim gibi bunu yalnızca bir deprem olarak değerlendirilmesi ölçüsü açısından ne kadar karşılığı olur emin değilim. Bu bir soru işaretidir. Yaklaşık 65 gün Cumhurbaşkanımızın riyasetinde o bölgelerde tüm gücüyle bir millet büyük irade ortaya koymuştur. Arama kurtarma çalışmalarından barınma çalışmalarına, enkaz kaldırmadan beslenmeye kadar kardeşliğin, birlik ve beraberliğin nasıl olduğunu gösterdik” diye konuştu.

“MUHALEFET TÜRKİYE’Yİ YENİDEN ABD’YE, IMF’YE MAHKUM EDEN ANLAYIŞI ORTAYA KOYUYOR”

Muhalefeti ve Millet İttifakı’nı sert sözlerle eleştiren Soylu, “İnsanların kendi düşüncelerini özgürce ifade edebildiği bir Türkiye tablosunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti ve Cumhur İttifakı getirdi. Türkiye’de yalnızca alt ve üst yapısı değil, aynı zamanda zihniyet devrimi gelişti. Biz sadece bir siyaset yapmıyoruz. Bu hak davasıdır. Biz büyük Türkiye davasının mensuplarıyız. Bu millet bizim samimiyetimize inandı. Bizi istemeyenler, 20 yıl çok oldu diyenler bir şey ortaya koydu. Artık pazarlıklarını kapalı kapılar arkasında değil, herkesin önünde yapıyorlar. Sınır ötesi operasyonlarını durduracağız diyorlar. Teröristleri dışarı çıkaracağız diyorlar. 15 Temmuz’da bu ülkeyi işgal etmek isteyenleri yeniden kamuda görevli olmalarını talep ediyorlar. Verdiğimiz mücadeleyi bertaraf etmeye çalışıyorlar. Muhalefet Türkiye’yi yeniden ABD’ye, IMF’ye mahkum eden anlayışı ortaya koyuyor. Bunlar çok açık” ifadelerini kullandı.

“GEÇMİŞ DÖNEMLERDEKİ SEÇİMLERDE GAYRETLERİNİZE ŞAHİDİZ”

AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı’ndan gayret beklediğini söyleyen Soylu, “Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği yalnızca Türkiye’ye değil, bize de lazım diyen bir coğrafya var. Üzerimizde bunun da sorumluluğu var. Tüm bunları milletimize anlatacağız Türkiye yüzyılını doğru şekilde anlatacağız. Sizden bir mühendis gibi seçime kadar olan süreci çizmenizi istiyorum. 33 günü iyi şekilde planlarsak, bu teşkilat her seçimde yaptığı gibi anlayışını ortaya koyarsa seçimde değişen iktidar değil, muhalefet olacaktır. Bırakın iktidarı, muhalefeti bile hak etmeyenler gidecek. Geçmiş dönemlerdeki seçimlerde gayretlerinize şahidiz. Fakat Sarıyer teşkilatından daha fazla gayret bekliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

ak-parti-sariyer-süleyman-soylu

Konuşmaların ardından, ilçe teşkilat mensupları, Bakan Soylu’ya Sarıyer kaşkolu hediye etti. Daha sonra partililer, Bakan Soylu ile resim çektirmek için büyük mücadele verdi.

ak-parti-sariyer-süleyman-soylu-5