Seçim çalışmaları için Sarıyer’de bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “Rehavete kapılmadan 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımızı yeniden açık ara cumhurbaşkanı seçeceğiz” dedi.

derya-yanık-sariyer-sariyer-posta

Sarıyer Merkez’de ve Hacıosman'daki AK Parti seçim noktasını ziyaret eden Yanık, burada yaptığı açıklamada, Türkiye Yüzyılı için AK Parti'nin hizmetleriyle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yola devam edeceklerini söyledi.

derya-yanık-sariyer-sariyer-posta-5

Bu nedenle burada yapılan çalışmaların önem taşıdığını belirten Yanık, "Teşkilattan gelen bir arkadaşınız olarak hatta hala teşkilatın içerisinde olan biri olarak, bu emeklerin, bu gayretlerin ne kadar kıymetli, ne kadar özverili, ne kadar candan, kalpten, yürekten yapıldığını da çok iyi bilirim. Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. " diye konuştu.

Cumhuarbaşkanlığı seçim çalışmları kapsamında Sarıyer'e gelen Bakan Yanık'a AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, AK Parti Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Şükran Soylu Demiralp, eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri ve partililer eşlik etti. 

derya-yanık-sariyer-sariyer-posta-10

Konuşmasının ardından, bir kadının AK Parti'ye üye kaydını yapan Yanık, daha sonra MHP standını ziyaret etti. Lokma arabasından vatandaşlara lokma dağıttıktan sonra Çayırbaşı'ndan toplanan halka seslenen Bakan Yanık, daha sonra Sarıyer Şehit Mithat Yılmaz Caddesi'nde esnaf ziyaret etti. 

derya-yanık-sariyer-sariyer-posta-1

 "Lütfen herkesi sandığa çağıralım"

Daha sonra Çayırbaşı Mahallesi'nde yaşayan Romanlarla bir araya gelen Yanık, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Romanlara sevgisini anlatmaya gerek olmadığını dile getiren Yanık, Roman vatandaşların yoğun olduğu yerlerde, kadınların iş öğrenmesi, ekonomik gelir elde etmesi ve çocuklarının orada eğitimlerine devam etmesi için sosyal dayanışma merkezlerini yaygınlaştırdıklarını belirtti.

Bakan Yanık, ev ve barınma ihtiyacı olan Romanlar için evler yapmaya başladıklarına dikkati çekerek, "İhtiyaç sahibi Romanlar için inşallah seçimden sonra, önümüzdeki yıl yavaş yavaş artık evlerimizi de sizlere teslim etmeye devam edeceğiz." dedi.

derya-yanık-sariyer-sariyer-posta-2

Yanık, 28 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunun yapılacağını hatırlatarak, "Cumhurbaşkanımızı yeniden cumhurbaşkanı seçtirdikten sonra hizmetlerimize ara vermeden devam edeceğiz. Ama sizin desteğinize ihtiyacımız var. Sizinle beraber lütfen herkesi sandığa çağıralım. Oy kullanma durumunda olan herkesi alın sandığa götürün." diye konuştu.

349318140_2305136756341411_8470637496551974359_n