İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Bahçeköy’de halk ile buluştu.

İçişleri Baknaı ve AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Soylu, Bahçeköy Meydanı'nda mahalle sakinleriyle bir araya geldiği programda vatandaşların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

bahçeköy-ak-parti-sariyer-posta-20

Bahçeköy’de merkezde toplanan coşkulu kalabalığı sevgi selinden dolayı zaman zaman zorluk yaşayan Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın selamı var diyerek konuşmasına başladı.

342809996_2445947322227297_8232287974815451370_n

Bahçeköy’de miting havasında gerçekleşen bayramlaşma buluşmasına; AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Dursun Karabacak, Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı, Sarıyer Emniyet Müdürü Koray Şensoy, Sarıyer İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Işıktaş, AK Parti Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi Levent Pehlivanoğlu ve çok sayıda halk katıldı.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, açılış konuşmasını İstiklal Marşı’nın bir dizesiyle yaptı. Ardında programa katılan AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekil Adayları kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Cumhurbaşkanımız millete her gün yeni bir müjde verdiğine dikkati çeken Soylu, "O müjde verdikçe de Kılıçdaroğlu'nun başı dönüyor. 'Biz emekliye 7 bin 500 lira vereceğiz.' dediğimiz zaman Kılıçdaroğlu, 'Ben 15 bin lira vereceğim.' dedi, doğru mu? Ama 'Biz terörü bitireceğiz.' dediğimiz zaman ağzını bıçak açmıyor. Biz Togg otomobilini yaptık. Mübarek sende de ki 'Ben de uçak yapacağım. Ben iki tane Togg otomobili yapacağım.' Onun gelişmeye yönelik herhangi bir şeyi yok." diye konuştu.

“ŞİMDİ NE ZAMANI? OH ÇEKMEK ZAMANI, DEĞİL Mİ?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Türkiye tarihinin önemli bir gelişmesine daha imza attığına işaret eden Soylu, şöyle konuştu: "Bugün de -Allah'a hamdolsun- Tayyip Erdoğan şimdi açacak, Almanya'dan daha iyi tank yaptık. Şimdi ne zamanı? Oh çekmek zamanı, değil mi? Kötü komşu insanı mal sahibi yapar, doğru mu? Bizi mal sahibi yaptılar. Ne mal sahipleri yaptılar? Dünyanın en iyi İHA'sını üretiyoruz, yetiştiremiyoruz. Dünyanın en iyisi SİHA'sını üretiyoruz, yetiştiremiyoruz. Kızılelma'mızı yaptık. Hürkuş'umuzu yaptık. Genel maksat helikopterlerimizi yaptık, yerli, milli motorumuzla yaptık. TCG Anadolu, on binlerce İstanbullu gezmek için sırada bekliyor. Öyle bir gemi ki savaş gemisi, uçak gemisi, SİHA gemisi, İHA gemisi, içinde her şey ama her şey var. Bugün tank işi önemli bir iştir. Yıllardan beri biz bunu yapmak istedik. İlk önce motorunu kestiler, 'Vermeyiz.' dediler. Birtakım parçalarını kestiler, 'Vermeyiz.' dediler. Şimdi yerli ve milli -Allah'a hamdolsun- tankımızı yapıyoruz."

bahçeköy-ak-parti-sariyer-posta-9

Konuşmasının ardından sahnede bulunan çocuklar Bakan Soylu’ya çiçek verdi. Daha sonra, kendisi ile resim çektirmek isteyen vatandaşları kırmayan Bakan Soylu’ya büyük sevgi nedeniyle uzun süre alandan çıkamadı.

bahçeköy-ak-parti-sariyer-posta-6