Avrupa Müzik Topluluğu Cumhuriyet’in 100. Yılında Selda Özer Başkanlığı’nda ve Şef Mustafa Ertürk yönetiminden konser verecek. Konserin sunumunu ise Makbule Demirkan yapacak.

Sarıyer Belediyesi Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde 17.12.2023 Pazar günü, saat 19.00’da başlayacak konsere tüm Sarıyerliler davet edildi.

SELDA ÖZER; “100. YIL KONSERİMİZE BEKLİYORUZ”

Avrupa Müzik Topluluğu’nun Başkanı Selda Özer, konser öncesi şunları söyledi. “Tam da bu nedenle sanata ve sanatçıya değer veren Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” sözünden yola çıkarak Atatürk’ün sevdiği şarkılarla Cumhuriyetin 100. Yılını kutlamaya devam diyor ve sizleri 100. Yıl Konserimize bekliyoruz" dedi. 

“CUMHURİYET BİRLEŞTİRİCİ GÜÇTÜR”

Cumhuriyet, yüz yıllardır tebaa olarak görülen bir halkı yurttaş olma temelinde birleştirdi güç olduğunu belirten Özer, “Bundan tam 100 yıl önce, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, egemenliğin kayıtsız şartsız halkın olduğu bir yönetim anlayışıyla çağdaş cumhuriyete giden yol açılmış oldu. Bu nedenle 100. yılında Cumhuriyeti anlamak, coşkuyla kutlamak ve kutlamalara devam etmek özel bir anlam ifade etmektedir. “ 

b82dc757-811c-4b31-8512-b9b8d4a1fe1c

Editör: Levent Pehlivanoğlu