31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde aynı zamanda mahalle muhtarlıkları seçimleri de yapılacak. 38 mahallesi olan Sarıyer’de muhtarlık seçimlerine ilgi bir hayli fazla.

Yerel seçimler öncesi siyasi hareketlilik hızla artarken, muhtar adayları da çalışmalarını sürdürüyor. Sarıyer Merkez Mahallesi’nin sevilen simalarından Yılmaz Yılmaz Sarıyer Merkez Muhtarlığı’na aday oldu.

sariyer-muhtar

30 yılı aşkın süredir Sarıyer’de yaşayan Yılmaz, “Mahallemin sorunlarını ve çözüm önerilerini çok iyi biliyorum. Seçim sürecinde tüm dostlarımdan ve vatandaşlarımızdan destek bekliyorum” dedi.

409014557_1203798970579891_3289485496771091656_n

2 dönemdir Sarıyer Muhtarlık görevini başarı ile yürüten Sarıyer Merkez Muhtarı Sinan Yüksel’in yeni aday olmayacağını açıklamasından sonra adaylığını açıklayan Yılmaz Yılmaz, Sarıyer Hacı Ufuk Döner’de bir akşam yemeği verdi. Düzenlenen programa; Sarıyer Merkez Muhtarı Sinan Yüksel, CHP Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Adayı Arzu Melek, Maden Mahallesi Muhtar Adayı Nizamettin Temürcük, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi Levent Pehlivanoğlu, vatandaşlar ve iş insanları katıldı.

yılmaz-yılmaz-sariyer-posta

“TEK AMACIM MAHALLEME HİZMET ETMEK”

Sarıyer Merkez sakinlerinin ve esnafımızın teşvikiyle muhtar adayı olmaya karar verdiğini belirten Yılmaz, “Halkımızın kolay ulaşabileceği bir insanım. İnşallah muhtar seçimini kazandıktan sonra herkesin bana kolaylıkla ulaşabilir. Amacım yaşadığımız semte hizmet sunmak ve faydalı olmak. Sarıyer’i seviyorum, insanlarımızı seviyorum. Tek bir amacım var, insanlara faydalı işler yapmak” diye konuştu.

2. dönemdir Sarıyer Merkez Mahallesi Muhtarlığını başarı ile yürüten Sinan Yüksel'e teşekkür eden Yılmaz, "Sarıyer Merkez Muhtarım Sinan Yüksel'den sonra aynı azim ve kararlılıkla muhtarlık görevini sürdürmek istiyorum" dedi.

Programın sonunda, Sarıyer Merkez Muhtarı Sinan Yüksel, ve Sarıyer Merkez Mahallesi Muhtar Adayı Yılmaz Yılmaz gazetemize özel röportaj verdiler.

Editör: Levent Pehlivanoğlu