59. dönem başkan adayı Ali Genç, Sarıyer Spor Kulübü’nü Sarıyer’in tüm dinamikleriyle yöneteceklerini ifade ederek; “Tevazu ile geliyoruz” dedi. 

İş insanı ve Sarıyer Spor Kulübü Başkan Adayı Ali Genç, 17 Aralık’ta yapılması planlanan başkanlık seçimi öncesinde Korupark İstanbul Tesislerinde Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu ve  yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek başkanlık vaatlerini açıkladı. 

sariyer-spor-kulübü-baskan-adayi-basin-toplantisi (2)

Konuşmasına Sarıyer Spor Kulübü’nde başkanlık yapmış ve eski yöneticilere teşekkür ederek  başlayan Ali Genç, 59. Dönem Başkanlığı adaylığı kararına ilişkin, “Futbol kulübümüzün olağan üstü kongre kararı alması münasebetiyle Sarıyerli çok kıymetli gerek büyüklerimizden, spor camiasından; ‘sende ol, Ali Başkanım’ diyen çok önemli ölçüde kişilerle karşılaştık. Allah nasip ederse kongrede aday olarak Sarıyerlilerin karşısına çıkacağız” dedi. Başkanlık vaatlerini açıklayan Genç’i konuşmasının satır başlıkları ise şöyle;

“SARIYER’İ ŞAMPİYONLUĞA GÖTÜRELİM”

“Kulübümüz hepimizin bildiği gibi yıllardan beri Türkiye ikinci liginde top oynamaktadır. Çeşitli defalarda bunu çok net olarak söyledim. Bu Sarıyer Spor Kulübü’ne yakışmaz. Sarıyer iddialı bir takımdır. Geçmişiyle, seyircisiyle her şeye layık olan bir semt takımıdır. Dolayısıyla bugün bu takımın olduğu yerden memnun olmamız hiçbir Sarıyerli için mümkün değildir, benim içinde değil… Kulübü de yakından tanıyan birisi olarak; bu kulübe acaba neler yapabiliriz, aldığımızdan sonra bahanelere sığınmadan neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Şu an karşınızda tek olarak açıklama yapıyorum ama dışarı da bir takım arkadaşlarımızla görüşmelerimiz oldu. Daha da olacak. Ancak şunu yönetime aldık, bu yönetimde olacak demek için daha erken. Kapıları kapatmıyoruz. Çünkü Sarıyer’i tek seven ben değilim ya da benim yanımda olan insanlar değil. Kim maddi- manevi Sarıyer Spor Kulübü’ne katkıda bulunmak istiyorsa, gelsin buyursun hep beraber omuz omuza, kol kola Sarıyer’i şampiyonluğa götürelim. Onun için net şu var yanımızda, bu var yanımızda demiyorum. Ama şu an tanımadığım birçok insan maddi- manevi bizimle beraber olmak istediğini söyledi. Ama bizim ölçütümüz maddiyat değil. Çok para versin huzursuz olalım değil. Huzurumuz olsun, Sarıyer’de birlik beraberliğe katkıda bulunsun. Bu çerçevede güzel bir yönetim kurulu oluşturmak istiyoruz, kulüp üzerinden herhangi bir yere atlamaya çalışmayan yönetici arkadaşlara bizim kapımız açık.”

“BAŞARI DA BAŞARISIZLIK DA HEPİMİZİN”

“Ben buradan bizden önceki yönetim kurulu başkan ve yöneticilerine çok teşekkür ederim. Çok kısa zaman içerisinde, ellerinden geldiği kadar iyi bir takım oluşturuldu. İyi bir araba alırsınız ama benzinini, yağını, suyunu ona göre koymak lazım. Burada iyi ve kötü niyetli insanlar var. Bunlara da hazırlıklı olmak lazım. Bunlar toplumun her kesiminde olan şeyler. Bu bakımdan geçmişteki bütün yöneticilerimizde iyi niyetle çalıştıklarını ben biliyorum. Hiçbir dönemde de başkan çok iyi yöneticiler çok kötü diyecek bir kişi değilim. Yöneticilerimiz iyiyse başkan iyidir. Bahaneye hiç sığınmamak gerektiğine inanıyorum. Benim için bugünde, yarın ben bu görevi bıraktığım zamanda değişmeyecek; bu yönetici şöyledir, böyledir demem. Bu benim tercihim. Başarısızlık varsa hepimizin ve bunu da telafi etmemiz lazım. Yöneticilerimizle istişare edeceğiz. Bunlarla da işi götürürken baştan o kötü bu kötü denirse böyle bir şansınız kalmaz. Onlarda çekilir köşesinde oturur.”

sariyer-spor-kulübü-baskan-adayi-basin-toplantisi (3)

“BAŞKANA ENDEKSLİ YÖNETİM İSTEMİYORUZ”

“Çok kıymetli eski ve yeni yöneticilerde var. Belki ben teklif götüreceğim ama teklifte götürme taraftarı değilim. İnsanların gönüllü gelmesini arzu ediyorum. Çünkü teklif götürdüğünüz zaman insanların bir süre sonra verdiği sözlerin tutulmadığını görüyorsunuz ya da toplantılara devam etmediğini görüyorsunuz. Bir şekilde problemlerle karşı karşıya kalıyorsunuz. Ben şimdi daha aktif daha dinamik yönetim istiyorum. Yani başkana endeksli bir yönetim istemiyoruz. Başkan nedir? Ateş olsa düştüğü yeri yakar. Bütün bunları göz önünde bulundurarak iyi bir yönetim kuruluyla Sarıyerlilerin karşısına çıkacağız. Buradan tekrar üstüne basa basa söylüyorum; Sarıyer’de 350 kişi nüfusumuz var ve herkese kapımız açık. Kimseye kapımızı kapatmıyoruz.”

“HİÇBİR SİYASİ PARTİYLE GÖRÜŞMEDİM”

“Spor kulüplerinde siyasetin olmaması gerekiyor. Buna kim ne derse desin. Ama siyasetçileri dışlama gibi bir durumda söz konusu değil. Çünkü bu kulübe Sarıyer’e hizmet veren, Sarıyer’in değerli hizmetkârları olarak kendilerini görüyorlar, bu insanları biz öteleyemeyiz. Buradan da açık ve net beyan ediyorum. Bu kulübün kapısı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da, Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na da, Sayın Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e de sonuna kadar açık. Biz hepsiyle abi-kardeş olmak istiyoruz. Büyüklerimize hürmet etmek istiyoruz ve Onların Sarıyer sevgisini, ellerinden geldiğince de Sarıyer’e hizmet etmek için gayret göstermeleri içinde, ellerinden geleni yapmalarını istiyoruz. Şimdi gayret göstermek isteyen insanları engelleyemeyiz. Engellersek biz Sarıyer’e en büyük kötülüğü yapmış oluruz. Bu yüzden kıymetli arkadaşlarım bugüne kadar hiçbir siyasi ile görüşmedim. Kişisel dostluklarım hepsiyle iyidir.  Bizi ziyaret edenleri tanırız, ziyaret etmezlerse ismini bile zikretmek istemem. Çünkü biz buraya bir Ali Genç egosuyla gelmiyoruz. Ali Genç, Sarıyer Spor Kulübü’nden içeriye girdiği zaman kimlik bitmiştir. Allah nasip ederse başkan olursak o gün, ben gözle bakarım. Onun için diyorum. Kimseye dargın ya da eleştiride bulunmak istemiyorum. Zaten yapımda da öyle bir yapı yoktur arkadaşlar. Bu bakımdan Sarıyer’i tüm dinamikleriyle yöneteceğiz. Bunun için talip olduk, aday olduk.”

“ALİ GENÇ SÖZÜ; KULÜBÜ KÖTÜ BIRAKMAM”

“Kulüplerde zaman zaman ekonomik krizler olur. Başkanlar da bugünler için vardır. Ben bu krizleri yönetebilecek kapasitede bir başkan adayıyım. Yani dışarıdan yardım gelse de gelmese de biz bu kulübü bugün aldığımızdan kötü asla bırakmam. Bu benim Ali Genç sözüdür. Daha iyi bırakırız, daha kötü bırakmayız. Hiç kimse olmazsa… Ama buraya bir başkansak bizim bir hedefimiz olmalı. Bu kulübü play- off’a taşıma mecburiyetimiz var. Bunu yapabilirsek gereği neyse yaparız. Şimdi burada oyuncu kardeşlerimiz var, ben futbolcu değilim. Bu anlamda mevcut, potansiyeli, moral motivasyonu yönünden en iyi şekilde güçlendirmemiz lazım.”

sariyer-spor-kulübü-baskan-adayi-basin-toplantisi (17)

FUTBOLCULARA ÇAĞRI

“Buradan futbolcu kardeşlerimi de bir mesaj iletmek istiyorum. Hiçbir etki altında kimse kalmasın, biz geldiğimiz zaman onların ekonomik olan şartlarını da mutlaka düzelteceğiz. İlk geleceğiz, onların o işlerini halledeceğiz, gönülleri rahat olsun çıktıkları her maçı alsınlar. Yani şöyle demesinler, biz bugün çıktık, maçı aldık ama teşvik şu kadar oldu, bu kadar oldu. Bir bakarsanız abileriniz bir toplanır size jet teşvikler verebilir. Onun için siz oynayın. Hiç kimsenin sağına, soluna bakmayın, etki altında kalmayın. Sarıyer büyük bir camiadır. Ne Ali Genç’ler cebinden çıkartıp bir kenara koymuştur. Kimse vazgeçilmez değildir. Hele ki Allah nasip eder benim dönemimde olursa kimse vazgeçilmez değildir. Sarıyer’e hizmet aşkıyla yanıp tutuşanları biz alırız, başımızın üstünde taşırız ama Sarıyer’e köstek olanları da o köstebeği yerin dibinden bir daha çıkmamak üzere gömeriz. Hiç kimseye Sarıyer’in değerleri ile oynatmayız, buna da müsaade etmeyiz.”

CUMHURBAŞKANI VE İBB’YE TESİS TALEBİ

 Sarıyer Spor Kulübü’ne destek verecek olan herkese kapılarının açık olduğunu yineleyen Genç, Büyükdere Fidanlık alanında Sarıyer Spor Kulübü’ne antrenman tesisleri için yer ayrılması gerektiğini dile getirdi. Sarıyer’de sporla ilgili yer sıkıntısı çektiklerini ifade eden Genç, Hacıosman’daki Millet Parkı içinde Sarıyer Spor Kulübü’ne yer tahsis edilmesi ve spor yatırımlarının arttırılması talebinde bulundu. 

Son olarak herhangi bir siyasi parti üyeliğinin olmadığını dile getiren Genç, “Ali Genç’in partisi yok. Bir dünya görüşüm var. Türk Bayrağı’nın altında olan, Misaki Milli sınırlarına sahip çıkan, vatan millet cumhuriyet ve bunun kurucu iradesi Atatürk diyen herkesle beraberiz” diyerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

sariyer-spor-kulübü-baskan-adayi-basin-toplantisi (1)

ALİ GENÇ KİMDİR?

“Genel itibariyle Sarıyerli bir başkan olarak kendimi tanıtayım; Aslen Sivaslıyım ama 3 yaşında Sarıyer’e geldik. 58 yıldır burada ikamet ediyoruz.  Üniversite hayatıma kadar eğitimimi Sarıyer’de tamamladım. Onun için kimse Sarıyerliliğimizi kendisiyle mukayese etmesin. Çocuk yaştan beri Çayırbaşı Spor Kulübü’nde top oynamış bir kardeşinizim. Futbolun neler getirip, neler götürdüğünü de biliyoruz. O toprak sahalarda, 25 cm. karın üstünde nasıl top oynandığını bilen birisiyiz. Bu para falan değil büyük bir şevkle yaptığımız en büyük zevklerimizden bir tanesiydi.  Erken yaşlarda ticari hayata atıldım.  Daha sonrasında da aile şirketimizi kurduk ve eşim ve çocuklarımla yaşantımızı bu şekilde sürdürüyoruz. Biz Sarıyer çocuğuyuz, buranın ekmeğini yedik, suyunu içtik.  Yaşımızda belli bir kemale erdi. Ben çocuklarıma da iyi bir isim bırakmak isterim. Sarıyer’e bizim emeğimiz geçsin isterim. Bunun için aday oluyorum.” 

İş insanı ve 59. Dönem Sarıyer Spor Kulübü Başkan Adayı Ali Genç’in basın toplantısını aşağıdaki videodan tamamını izleyebilirsiniz.