Türkiye'nin en genç milletvekili aday adayı Ordulu 18 yaşında Alperen Kılıç, AK Parti İstanbul İl Başkanlığına aday adaylığı müracaatını yaptı.

Sarıyer’de yaşayan Sarıyer Ordulular Derneği Başkan Vekili ve AK Parti Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kılıç’ın oğlu olan Alperen, seçme ve seçilme yaşına ulaşır ulaşmaz daha ilk oyunu kullanmadan siyasette gençlerin sesi olmak için aday adayı oldu.  Alperen’i başvuru sırasında Sarıyer Ordulular Derneği Başkanı Burhan Uzan, AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Ali Yaman, ailesi ve arkadaşları da yalnız bırakmadı.

alperen-kılıç-sariyer-posta (2)

GENÇLERİN SESİ OLMAK İÇİN VE ADAY ADAYI OLDUM

Müracaatı esnasında basın mensuplarına açıklama yapan Alperen, ‘’Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan seçilme yaşını 18’e indirdi ve gençlere ne kadar önem verdiğini gösterdi. Bende kendisine verdiğimiz değeri göstermek için gençlerin sesi olmaya ve aday adayı olarak Cumhurbaşkanımıza teşekkür, ülkemize hizmet etmeye karar verdim. Z kuşağı diye adlandırdıkları ve AK Parti’den uzak oldukları söylenen gençlerin aslında ülkesinin ve halkının sorunlarıyla dertlendiğini ve ilgilendiğini, Cumhurbaşkanımızın ve AK Partimizin Türkiye’ye kazandırdıklarının farkında olduğumuzu göstermek amacıyla bu yola çıktım. Yaşımız AK Parti iktidarından küçük olsa da duyduklarımız, öğrendiklerimiz, bildiklerimiz AK Parti öncesi ve sonrası arasındaki farkı bilecek kadar bizleri bilinçlendirdi. Bizlerde bu değişimi Cumhuriyetin 2. Yüzyılına taşıyacak kadrolarda yer almak için yola koyulduk ve Cumhurbaşkanımıza yoldaş olma sevdasına düştük. Bizim için ve memleketimiz için hayırla sonuçlansın’’ dedi.

alperen-kılıç-sariyer-posta

Özgeçmişi konusunda da konuşan Alperen kendisini şöyle tanıttı; ‘’01.08.2004 tarihinde dört kişilik bir ailenin en büyük çocuğu olarak Ordu’nun Gölköy ilçesinde dünyaya geldim. Babam Kapalıçarşı'da esnaflık yapan bir kuyumcudur. Annem ise ev hanımıdır. İlköğretimimi İstanbul Tüccar ve Sanayiciler Derneği İlköğretim Okulu’ndan başarıyla tamamladım. Bunun ardından Ebu Hanife İmam Hatip Ortaokulu’nu yüksek ortalamayla bitirdim. Ortaokuldaki eğitim sürecimde iki defa okul başkanı olarak görev yaptım. Aynı zamanda bu yıllarda Siyer-i Nebi yarışmalarındaki ilk birinciliğimi yaşadım. Lise hayatım ise iki farklı okulda seyretti. Bunlardan ilki Halkalı Toplu Konut Anadolu Lisesi’dir. Bu lisede eğitimim devam ederken ikinci Siyer-i Nebi birinciliğimi hak ettim. İkinci okulum ise, babamın kurucularından olduğu Sarıyer İlçe Teşkilatı’nda tekrar görev almak için taşındığımız bölgede bulunan Yeni Levent Anadolu Lisesi’dir. Eğitim hayatım sürerken boş zamanlarımı aile şirketimizde geçirerek iş tecrübemi artırdım. Ortaöğretimimi hitama erdirdikten sonra Kapalıçarşı’da bulunan aile şirketimizde çalışmaya başladım. Çalışma hayatım sürerken gönülden bağlı olduğum AK Parti ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan için hizmet etme düsturuyla hareket ettim. Bu bağlamda evvela babamın başkanı olduğu AK Parti Sarıyer Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Teşkilatı’nda, farklı birimlerde çalışmaya başladım ve verilen görevlerden kaçınmadım. Şimdi ise bu hizmetlerimi bir adım daha ileri taşıyarak gerek Türk milletine ve gerek kutsal davamıza hizmet etmek amacıyla 28. dönem milletvekili seçimlerine adaylığımı koydum.’’

Sarıyer Posta ailesi olarak Alperen Kılıç’a, cesareti ve özgüveni için tebrik eder ve başarılar dileriz.