Zekeriyaköy Kidsdorf’tan ses getiren turnuva

Zekeriyaköy’de açıldığı günden yaptığı eğitim projeleriyle adından söz ettiren Kidsdorf Anaokulu, 127 sporcunun katılımıyla satranç turnuvası düzenledi.

zekeriyaköy-kidsdoorf-turnuva-sariyer-posta-1

Minik Ellerden Dev Hamleler’ sloganlı yola çıkan Kidsdorf Anaokulu’nun kurucuları Mustafa Uslu, Ayşegül Akalın Uslu, Esra Kaplan ve Aytek Kaplan eğitimde fark yaratmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Kidsdorf Anaokulu Satranç Kulübü ve Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği iş birliğiyle 2017 ve 2018 doğumlu çocuklardan oluşan 127 sporcunun katıldığı 1. Geleneksel Kidsdorf Satranç Şenliği geniş bir katılımla gerçekleşti.

zekeriyaköy-kidsdoorf-turnuva-sariyer-posta-5

Satranç Turnuvası’nın Koordinatörlüğünü Selda Serenli yaparken, Baş Hakemliğini ise Filiz Begüm yaptı. Tekirdağ, Düzce, Çorlu gibi farklı il ve ilçelerden 127 sporcunun katılımı ile çocuklar turnuvaya katılmanın yanı sıra okul bahçesinde birbirleri ile tanışıp keyifli bir zaman geçirdi. Şenlik sonunda düzenlenen törenle tüm sporculara ödülleri takdim edilerek, etkinlik sona erdi.
 

zekeriyaköy-kidsdoorf-turnuva-sariyer-posta-2

Kidsdorf Anaokulu, yakın bir tarihte ikinci organizasyonu olacağını belirterek  1.Geleneksel Kidsdorf Spor Şenliği 03 Haziran 2023 cumartesi günü 14.00-16.30 saatleri arasında 2-6 yaş çocuklarının katılımıyla gerçekleşeceğini katılımcılara duyurdu.  

kidsdorf-satranc-festivali-6

“DÜNYA STANDARTLARINDA BİR OKULUZ”        

Kidsdorf Anaokulu Kurucu Müdürü Mustafa Uslu, “İlkemiz eğitim sisteminde çocukların nitelikli bir temel eğitimden geçmeleri adına yakın zaman içerisinde anaokulu ile çıkılan eğitim yolculuğuna, ilkokul ve ortaokulu da ilave ederek sürdürmeyi planlamaktayız Zekeriyaköy’de yer alan okulumuz,  840 metrekare net kapalı ve 1250 metrekare bahçe ve sosyal etkinlik alanları bulunmaktadır. İngilizce ve Almanca dil becerileri ile donatılmış okulumuz da,  kültürel gelişimlerini sağlayacak ve dünya standartlarında programlar uygulamaktadır” Dedi.

İletişim Tel: 0505 876 5011 / www.kidsdorf.com