31 Mart yerel seçimler öncesi Sarıyer Posta İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na konuşan Kilyos Muhtarı ve Adayı Yüksel Dalmış; “Kilyos Muhtarlığı olarak çalışmalarımızın tamamı, mahalle sakinlerimizin huzuru ve yaşam konforu içindir.”

"Muhtarlık mahalle sakinlerinin çalacağı ilk kapıdır" diyen Muhtar Yüksel Dalmış,“Kilyos’a hizmet etmeyi ve çalışmayı seviyorum. Muhtarlık görevine geldiğim günden bu yana mahalle sakinlerinin talep ve istekleri doğrultusunda önemli hizmetleri kazandırdık” dedi.

kilyos-çocuk

112 AMBULANS HİZMETİNİ SAĞLADIK

Göreve geldiklerinde, Kilyos’un en önemli eksiklerin başında 112 acil ambulansı geldiğini belirten Dalmış, “Acil durumlarda oluşabilecek sağlık problemini bu şekilde çözdük”, Demirciköy Ormanı’ndan temiz içme suyu getirdiğini belirten Dalmış, “Bu suyun Kilyos’taki vatandaşlarımıza ulaşması için de birkaç noktaya çeşmeler yaptık.”

İBB VE SARIYER BELEDİYESİ İLE UYUM İÇİNDEYİZ

Mahalle muhtarının yerel yönetimlerle uyum içinde çalışması gerektiğini belirten Muhtar Dalmış, “İBB ve Sarıyer Belediyesi ekiplerince uyum içindeyiz. Bu anlamda çalışmalarımız devam ediyor. Kilyos’un girişinde meydan düzenleme ve aydınlatma çalışmalarının kısa sürede tamamlanacak.”

kşilyosdss

KREŞİMİZİ KAZANDIRDIK

Hayırsever bir iş insanın bağışı ile Kilyos’a kreş kazandırdıklarını belirten Dalmış, “Geçtiğimiz ay Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı’nın katılımı ile kreşimizi açtık. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

401784407_18282518128156185_5344232908824360855_n

KİLYOS ARTIK DAHA GÜVENLİ

Kilyos’un ana noktalarına MOBESE güvenlik kameralarının konması ile daha güvenli bir mahalle olduklarını belirten Muhtar Dalmış, “Bilindiği üzere Kilyos’umuz, doğal güzellikleriyle, restaurantlarıyla, plajlarıyla, otelleri ile neredeyse yılın tüm günleri yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Bu anlamda güvenlik kameraları mutlak gerekliydi. Girişimlerimiz sonrası, ‘Kilyos, artık daha güvenli’ hale geldi” dedi. 

kilyos-muhyarlığı