Bir dönem Sarıyer’deki kentsel dönüşüm çalışmalarını yürüten İstanbul Büyükşehir Belediyesi Emlak Yönetimi Daire Başkanı Sami Kılıç AK Parti Sarıyer Belediye Başkanlığı için  Aday Adayığı müracaatı yaptı.

Sarıyer’i sarsacak sıcak gelişmeyi yine ilk kez ve Sarıyer Posta açıklıyor. Ankara’dan aday adaylığı müracaatı yaptığı öğrenilen İstanbul Büyükşehir Belediye Emlak Yönetimi Daire Başkanı Sami Kılıç. Sarıyer’deki ve özellikle Derbent’teki kentsel dönüşüm çalışmalarını yürütmesinde bulunmuştu.

AK Parti Sarıyer’de aday adaylarını sayısı 4’de yükselirken, nihai kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek.

SAMİ KILIÇ
1968’de Trabzon’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakultesi İktisat bölumunden mezun olduktan sonra özel sektörde Otomotiv, Cam Sanayi ve Finans sektörlerinde çalıştı. İstanbul Buyukşehir Belediyesi’nde 1995 yılında memurluk görevine başladı.
Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enst. Sosyal Sigortacılık Anabilim Dalında, Beykent Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı Uluslararası Ekonomi Politik Ve İşletmecilik Bölumunde MBA yaptı. SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansını 2007 yılında almaya hak kazandı.
İstanbul Buyukşehir Belediyesi’nde Emlak Mudurluğu yaptı. Kasım 2009 tarihinde Emlak Yönetimi Daire Başkanlığına atandı. Sami Kılıç evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Ayrıntılar geliyor... 

Editör: Levent Pehlivanoğlu