Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Sarıyer'de geçtiğimiz günlerde Arap iş adamlarının da aralarında bulunduğu gruba yönelik eli bıçaklı saldırganın davranışına tepki göstererek; 'Şiddetle kınıyoruz' ifadelerini kullandı.

Elinde bıçak olan bir şahıs, Türkiye'ye milyonlarca dolar yatırım yapan iş insanlarının da aralarında bulunduğu Arap turistleri tehdit etmişti. Şahıs, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Sariyer Saldırgan Sariyer Posta

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), yaşanan olaya tepki göstererek, şu ifadeleri kullandı;

"BU DAVRANIŞ ASLA KABUL EDİLEMEZ"

"Ülkemize gelen turist sayısını ve niteliğini artırmak için canla başla çalışan “Seyahat Acentalarının” Birliği TÜRSAB olarak geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Orta Doğu ülkelerinden gelen misafirlerimize karşı yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Anadolu Kültürü ile bağdaşmayan, tüm dünyaca bilinen ve takdir edilen misafirperverliğimize gölge düşüren bu davranış asla kabul edilemez. Bu tür çirkin saldırıların cezasız kalmaması gerektiğine inanıyoruz. Son dönemde özellikle Orta Doğu ülkelerinden gelen misafirlerimize yönelik bu türden tavır ve söylemler turizm sektör temsilcileri olarak bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Barış ve kardeşliği tesis eden sektörün temsilcileri olarak farklı kültürlerden insanların karşı karşıya getirilmesi, tehdit edilmesi, her 100 turistten yaklaşık 90’ının ülkemize gelmesini sağlayan Seyahat Acentalarımızı kaygılandırmaktadır. Ülkemize gelen her misafir, milliyeti fark etmeksizin bizim için çok değerlidir. Benzer olayların bir kez daha yaşanmamasını temenni ediyor, bu saldırıya maruz kalan misafirlerimize geçmiş olsun dileklerimizi bu vesile ile iletmek istiyoruz."

Editör: Levent Pehlivanoğlu