Kolajen, tendonlar, cilt, kaslar ve bağ dokuları dahil olmak üzere vücutta bulunan en bol proteindir. İnsan vücudu, gıdalarda bulunan amino asitler, vitaminler ve minerallerden kolajen sentezler. Yumurta, et ve süt ürünleri gibi hayvansal proteinli gıdalar, kolajen üretimine büyük katkı sağlar.

Day2Day TheCollagenAll Body ile Hazırlanan Tiramisu Tarifi

200 ml sütü tencereye koyup içerisine 2 yemek kaşığı buğday unu ekledikten sonra ocakta kıvam alıncaya kadar pişirmeye bırakın. Karışım muhallebi kıvamına geldikten sonra ocaktan alıp soğuması için yaklaşık yarım saat bekleyin. Soğumaya bıraktığınız muhallebinin içerisine 2 ölçek Day2Day TheCollagenAll Body, 1 yemek kaşığı laktozsuz peynir ve 3 yemek kaşığı bal ekledikten sonra yaklaşık 1 dakika boyunca karıştırmaya devam edin. Daha sonra kavanozun içerisine 1 adet tuzsuz etimek yerleştirip soğumuş filtre kahveli karışımı ile bir güzel ıslattıktan sonra üzerini kakao ile süsleyip servis edebilirsiniz.

GreenDetoxSmoothie Tarifi

2 adet elma, 1 adet kivi, 1 adet salatalık, 3 dilim taze zencefil, 1 demet ıspanak yaprağı, yarım limon suyu ve 1 su bardağı soğuk suyun içerisine 1 ölçek all body ekleyip kıvam alıncaya kadar blender yardımı karıştırdıktan sonra servis edebilirsiniz.

Kolajen Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

Ne yazık ki, kolajen seviyenizi test etmek mümkün değildir. Bununla birlikte, yaşlandıkça fark edebileceğiniz bazı işaretler şu şekildedir:

  • Cildiniz elastikiyetini kaybeder
  • Kırışıklıklar oluşmaya başlar.
  • Daha az esneklik.
  • Azaltılmış kas kütlesi

Yani kolajen seviyenizi ölçemezsiniz, ancak tükeniyor olabileceğine dair işaretleri fark edebilirsiniz.

Cilt ve vücut sağlığınız için uygun kolajen takviyesi alarak sağlığınız için faydalı bir adım atabilirsiniz. Kolajen takviyesi ürünleri için https://www.day2day.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.