2021-2022 sezonu TFF 2. Lig Kırmızı Grup'un ilk lig maçında Ergene Velimeşe'yi konuk edecek olan Sarıyer'in Teknik Direktörü Taşkın Güngör, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu'na özel açıklamalarda bulundu. Güngör, "Seyir zevki yüksek futbol oynayacağız" diye konuştu.

Yeni sezon öncesi 14 günlük Afyon kampını tamamlayan ve Sarıyer'e dönen Beyaz Martı, Yusuf Ziya Öniş Stadı'nda karşılaşacağı Ergene Velimeşe maçını bekliyor. Karşılaşma öncesi Sarıyerlilere çağrıda bulunan Teknik Direktör Taşkın Güngör, taraftarların takıma destek vermelerini istedi.

"VERİMLİ BİR KAMP DÖNEMİ GEÇİRDİK"

Teknik Direktör Taşkın Güngör, "14 günlük süren Afyon kampını tamamladık ve Sarıyer'e döndük. Bu süreç zarfında hazırlıklarımızı yoğun bir tempoda geçirdik. Takım oluşumunu ve oyuncu bazındaki sayısal eksikliği zaman darlığı nedeniyle kademe kademe giderdik. Verimli bir kamp dönemi geçirdiğimizi söyleyebilirim. Sadece kalecimiz Batuhan'da küçük bir sakatlık sorunu var. Eğer önümüzdeki 3-4 haftalık süreci sakatlık yaşamadan atlatabilirsek takımın fizik kapasitesi ve oyun anlayışımız daha da olgunlaşacak" diye konuştu.

"ÇOK İYİ VE KARAKTERLİ BİR EKİP OLUŞTURDUK"

Güngör, "Bunların dışında takım olarak 5 Eylül Pazar günü sahamızda oynayacağımız Ergene Velimeşe maçını bekliyoruz. Oynadığımız son 2 hazırlık maçında gösterdiği performans bizlere umut verdi. Bu tempoyu ve oyun arzusunu her ne kadar şimdilik 90 dakikaya yayamasak da ilerisi için olumlu sinyaller aldık. Tabi ki lig maçları hazırlık dönemi işe kıyaslanamaz. Fakat inanıyorum ki Velimeşe maçında taraftarımıza çok iyi bir Sarıyer izlettireceğiz. Bu kadar kısa sürede çok iyi ve karakterli bir ekip oluşturduğumuzu düşünüyorum. Her geçen gün daha da iyi olacağız. Ben oyuncu grubuna yürekten inanıyorum. Sarıyer, rakip fark etmeksizin her yerde kora kor mücadele edebilecek bir camiadır" ifadelerini kullandı.

"GENÇ VE GELİŞİME AÇIK FUTBOLCULARIMIZ MEVCUT"

Yapılan transferler ve mevcut kadro hakkında da konuşan Güngör, "Transfer konusu her kişinin bakış açısına göre değişiklik gösterebilir. Mevcut kadromuz sayısal olarak yeterli gözüküyor. Tabi bunu da sahada göreceğiz. Genç ve gelişime açık futbolcularımız mevcut. Önümüzdeki 5 yıla damga vuracak bir takımın temelini attık. Umarım oyuncular da vereceğimiz emeğin karşılığını sahada gösterirler. Ayrıca çok transfer yapmak başarılı olacağınızın garantisini vermiyor. Yönetimimiz ile birlikte elimizdeki imkanlar dahilin de iyi bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum. Lig içerisinde sakatlık veya corona virüs gibi beklenmedik etkenlerle sayısal eksiklik yaşamazsak oyuncu grubunun sezonu taşıyabileceğine inanıyorum" dedi.

"SEYİR ZEVKİ YÜKSEK FUTBOL OYNAYACAĞIZ"

Sarıyer taraftarını öven Güngör, "Futbolun olmazsa olmazı taraftarlardır. Bir takım için taraftar desteği çok önemli. Fakat Sarıyer taraftarını ayrı bir noktada değerlendirmemiz gerekiyor. Futbolu bilen, büyük başarılara şahitlik eden, arma uğruna deplasmanlar da takımını yalnız bırakmayan, her koşulda takıma destek veren taraftarımız var. 7'den 70'e herkesi stada çekeceğimiz bir oyun oynayacağız. Biz sahaya seyir zevki yüksek futbol yansıtacağız ki onlarda tribüne gelip bize destek versin. Benim Sarıyerlilerden isteğim biraz sabır ve her şartta takımı desteklemeleri." şeklinde konuştu.

SARIYER POSTA GAZETESİ