Tanıtım videoları, sürekli gelişen çağda izleyicileri etkilemenin yeni yolu olarak bizlere sunuluyor. Günümüzde bir ürün ya da firmanın tanıtımını yapmak için yazılı metin tek başına yeterli olmuyor. Ürün ve firmaların görsel olarak da tanıtılması, anlatımı çok daha güçlü hale getiriyor. Yeni nesil açıklayıcı tanıtım videoları hazırlayan Vidyoner, 2D animasyon videolar ile tanıtımı farklı bir boyuta taşıyor.

Açıklayıcı Tanıtım Videoları Neden Önemlidir?

Gelişmekte olan dünyaya ayak uydurmak,ürün ve firmanızın talep edilen konumunda olmasını sağlar.Görsel unsurların akılda kalıcılığının ve anlaşılırlığının salt metne göre daha fazla olduğu bilinmektedir. Bu yüzden günümüzde reklamlar ve tanıtımlar sadece yazılı olarak değil görsel ve işitsel olarak da alıcıyı etkilemeyi hedefler.Animasyon videosu şeklinde hazırlanan açıklayıcı tanıtım videoları ise hem yazılı hem görsel anlatım türünü birleştiripanlatımı daha çok akılda kalıcı hale getirir.

Açıklayıcı Tanıtım Videoları Nasıl Yapılır?

Açıklayıcı tanıtım videoları, firmanız veya ürününüz için Vidyoner'eyapacağınız istek doğrultusunda oluşturulur. Öncelikle ön görüşme ile tanıtım videosundan bekledikleriniz ve içinde olmasını istedikleriniz kararlaştırılır. Anlaşma sağlanınca uzman ekip tarafından videonuzun senaryosu oluşturulur. Senaryo oluşturulduktan sonra profesyonel seslendirmenler tarafındananimasyon karakterleri için ses kaydı alınır. Son adım olarak animasyon ekibi karakterleri oluşturarak videonuzu hazırlar.Vidyoner, açıklayıcı tanıtım videoları kapsamında;

§  Tanıtım filmi,

§  Reklam filmi,

§  Sosyal medya videoları,

§  Satış videoları,

§  Eğitim videoları hazırlayarak sizlere hizmet vermektedir.

Videonuzun içeriğine karar verip senaryo ve animasyon süreçlerinde revize vererek sürece aktif olarak katılım sağlayabilirsiniz.

Açıklayıcı Tanıtım Videolarının Faydaları Nelerdir?

Açıklayıcı tanıtım videoları sayesinde müşterileriniz hem görsel hem de işitsel olarak ürününüz-firmanız hakkında bilgi sahibi olmuş olur. Video sayesinde müşterinizin aklındaki soru işaretleri en aza iner. Müşterinin bilmek isteyeceği sorular videoda görsellerle desteklendiği için yaşanabilecek anlaşılmama durumları engellenmiş olur.

Açıklayıcı Tanıtım Videolarının Pazarlama Stratejisindeki Yeri Nedir?

Açıklayıcı tanıtım videoları, ürün ve firmanızın reklamını yapmak için sosyal medyada,web sitenizde paylaşabileceğiniz içeriklerdir. Animasyon videosu olarak hazırlandığından diğer reklamlardan daha çok ilgi çeker. Videolar akılda kalıcı, basit ve net biçimde oluşturulur, bu yüzden direkt kapatılmaya çalışılan internet reklamlarından farklılık gösterir. Animasyon videolarınız alıcılar tarafından izlenir, izlendikçe ürün talebinde artış gözlenir.