Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Koç Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Metin Sitti'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

F8zpRupW8AAbiXz

Samimi ortamda gerçekleşen ziyarette, Rektör Prof. Dr. Metin Sitti ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alphan Senaroğlu'na misafirperverlikleri için teşekkür eden Başkan Genç, Sarıyer’in üniversite ilçesi olduğuna dikkat çekerek, belediye ve üniversite arasında projeler bazında gerçekleştirilecek çalışmaların önemine değindi.

F8zpQyeW0AA6fam

PROF. DR. METİN SİTTİ KİMDİR?

Metin Sitti 29 Temmuz 1970 yılında Kırşehir'de doğdu. Anne ve babası Kayseri doğumlu olduğu için bir süre orada yaşadılar. Sitti, ilkokulu Kayseri'de, ortaokul ve liseyi İzmir'de okudu. Babası ise Kayseri'nin bir köyünde köy enstitüsünden mezun olup İngilizce öğretmenliği yaptı ve dışardan hukuk okuyarak avukat oldu. Metin Sitti, Boğaziçi Üniversitesi'nde elektrik-elektronik mühendisliği ve fizik çift anadal eğitimi aldı. Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı ve bu sırada TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nde CAD/CAM Robotik Bölümü’nde araştırmacı olarak çalıştı. Doktorasını ise Tokyo Üniversitesi’nde elektrik mühendisliği bölümünde yaptı. Berkeley California Üniversitesi'nde araştırmacı ve eğitmen olarak 3 yıl çalıştıktan sonra Carnegie Mellon Üniversitesi'nde profesör oldu ve görevine hala burada devam ediyor.