19 Ekim Muhtarlar Günü, Sarıyer Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı. 

449bda8d-f6e7-48c8-a456-46c9c0e5e42c

Sarıyer Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan tören çelenk sunma töreniyle devam etti.

d4f12ebb-1858-4ce9-80b0-23ce00aaa26b

Programa; Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Işıktaş, Sarıyer İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yavuz Acar, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Nadir Günday, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Dursun Karabacak, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Volkan Yıldız, İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, Zafer Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Emir Selman ve Sarıyer’in mahalle muhtarları, ilçe kurum müdürleri katıldı.

IMG_4936

İMAMOĞLU; “TAŞIDIĞIMIZ AY YILDIZLI MÜHÜR TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ TEMSİL EDER”

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen törende Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Yavuz’un yerine vekaleten konuşma yapan Demirciköy Mahalle Muhtarı Nebahat İmamoğlu şu ifadelere yer verdi, “Öncelikle Gazze’de yaşanan hastane bombalamasına masum sivillerin öldürülmesini şiddetle kınıyoruz. Çocukların ve masumların ölmediği barış dolu bir dünya diliyoruz. 19 Ekim 1829 tarihinde 2.Mahmut tarafından yayınlanan fermanla Üsküdar, Eyüp ve Galata katılımlarından sonra 2 Arlık 1833 tarihinde Anadolu’da Kastamonu Taşköprü ve Muhtarlık müessesesi kurulmuştur. 19 Ekim 2015 tarihli 29.507 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Başbakanlık Genelgesi ile Muhtarlar Günü ilan edilmiştir. Muhtarlık, demokrasinin vazgeçilmez temel unsuru olup her siyasi partiye aynı mesafede ve her siyasi düşünceden oy alarak seçilmiş mahallenin temel taşıdır. Muhtar mahallesinin sırdaşı, ablası, ağabeyi ve mahallesinin sosyal yapısını bilen seçilmiş kişidir. Muhtar devlet ve millet arasında bir köprü vazifesi yapar. Bizler halkımızın ve milletimizin refahı için 7/24 görevimizi gönüllülük esasına göre yerine getirmeye çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Taşıdığımız ay yıldızlı mühür Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eder. Biz Sarıyerli muhtarlar olarak bu mühürü saygı ve gururla taşıyor ve taşımaya devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız güçle vatanı, ülkesi ve milleti için canı pahasına her türlü görevi yerine getiririz ve getirmeye devam edeceğiz. 194 yıldır hizmet köprüsü görevini iyi günde kötü günde, özveriyle yapan değerli muhtar arkadaşlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlu olsun. Aramızdan ayrılan muhtarlarımıza rahmetler diliyoruz. Muhtarlık sürecimiz boyunca bizlere destek veren tüm protokola teşekkür ederiz. Biz Sarıyer olarak büyük bir aileyiz. Cumhuriyetimizin 100. yılında bu kürsüden vekaleten de olsa bu konuşmayı yapmak kadın muhtar olarak bana gurur ve onur verdi” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

F8y_S83XwAAQ-_W

CHP SARIYER’DEN MUHTARLARA ANLAMLI JEST

Törenin sonunda CHP Sarıyer İlçe Başkanı Volkan Yıldız ve ilçe yöneticileri, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında Cumhuriyetin 100.Yılında Hatıra Ormanı’na Sarıyerli muhtarlar adına bağışlanan fidanların sertifikasını dağıtıldı.

F8y_UHRXgAAj_5S (1)

KAYMAKAM KALAYLI’DAN TEŞEKKÜR BELGESİ

Programın ardından Sarıyer Halk Eğitimi devam programda günün anlam ve önemimi belirten konuşmaların ardından, kısa bir süre 11 ilimizde yaşanan büyük depremde maddi manevi destek vererek büyük bir dayanışma örneği veren destek Sarıyerli muhtarlara Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı tarafından teşekkür belgeleri verildi.

a824d5bb-fa0b-49bb-8c20-beadae0e22e8

24393d2f-eb7d-4e30-846f-5113db2637bd-1