6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenler için Hatay’da düzenlenen anma törenine, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’de katıldı.

Türkiye'yi yasa boğan 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde binlerce vatandaş hayatını kaybetmişti. Depremin ilk anından itibaren bölgeye giden ve Hatay’ın Samandağ, Arsuz ve Defne ilçelerinde depremzede vatandaşlarımıza her türlü yardımı yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, asrın felaketinin yıldönümünde Hatay'da yapılan anma törenine katıldı.

1hatay

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı Hatay’daki ‘sessiz yürüyüş’te hayatını kaybeden vatandaşlarımız anıldı. Depremin meydana geldiği saat 04.17'de yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunuldu. Vatandaşlar "Sesimi duyan var mı?" diye seslendi. Anma törenlerinde sık sık, "Unutmak yok, affetmek yok, helalleşmek yok" sloganları atıldı. Anma ve saygı duruşunun ardından, dualar edildi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç saha sonra belediye ekipleriyle birlikte kurduğu çadır kentlerde incelemelerde bulundu.

GFq8JxfWkAAq3gE

"BİZLER DAİMA YANINIZDA OLACAĞIZ"

Hatay’daki anma töreninin ardından sosyal medya hesabından anlamlı bir mesaj paylaşan Şükrü Genç, şu ifadelere yer verdi; “Depremde büyük acılar yaşayan depremzedelerin haklı çığlıklarını duyup öylece dönmenin üzüntüsü içindeyim. Tam bir sene evvel deprem felaketinin ilk günü gerek tüm Sarıyer adına biz, gerek İstanbul Büyükşehir Belediyemiz, gerekse ilçe belediye başkanı arkadaşlarım tek yürek olduk, yardım elimizi uzatmak için deprem bölgesine koştuk. O gün nasıl yalnız bırakmadıysak, bugün de bırakmadık; yarın da bırakmayacağız. “Sesimizi duyan var mı?” feryatlarını duyduk, yanlarında olduk… Çok büyük acılar yaşandı. Bu acıları azaltmanın en etkili yolu onları dinlemek, onları anlamak… Sevgi paylaşarak çoğalır, acılar paylaşarak azalır… Acılarımızı birlikte yaşayacak, birlikte iyileşeceğiz. Bizler daima yanınızda olacağız.”

Editör: Levent Pehlivanoğlu