AK Parti Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Şükran Soylu Demiralp, 2024 Mahalli Seçimlerinde Sarıyerlilere seslenerek, “2024’te bize güvensinler. Sarıyer’i hak ettiği değere AK Parti anlayışı getirecektir” dedi.

 AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda buluştuğumuz İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Soylu Demiralp; AK Parti siyasetinden başörtüsü meselesine ve Sarıyer Belediyesi nedeniyle yaşanan mahrumiyetlere kadar birçok konuda Sarıyer Posta’ya önemli açıklamalarda bulundu.

SİYASİ SERÜVEN MADEN MAHALLESİ’NDE BAŞLADI

Siyasete 2008 yılında Maden Mahallesi’nde başlayan Şükran Soylu Demiralp, kadın kolları başkanlığına uzanan siyasi hayatını şöyle özetledi; “Siyasete Maden Mahallesi Mahalle Başkanlığı ile atıldım. 10 yıllık başkanlık serüvenimden sonra ilçe teşkilat başkanlığı ve yerel yönetim birim başkanlığını görevini sürdürdüm. Daha sonra genel merkezimiz ve il başkanlığımızın teveccühü ile ilçe kadın kolları başkanlığına getirildim. Burada 45 kişilik yönetim kadromuzla gece gündüz çalışmalarımızı sahada aktif olarak sürdürüyoruz.”

Kadınların siyasette rol almasının en önemli etkeninin AK Parti olduğunu ifade eden Demiralp, “Cumhurbaşkanımız sayesinde kadına verilen değer gittikçe arttı. Bunu partimizin kadın vekillerinden, bakanlarından da görebilirsiniz” diye konuştu.

“BAŞÖRTÜSÜ KRİZİNİ ÇÖZEN AK PARTİ İKTİDARIDIR”

Ana muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü teklifini ve söylemlerini değerlendiren Soylu, 2022 yılında hala bunların gündeme gelmesinin hayal kırıklığı olduğundan bahsetti. Bu bizim özgürlüğümüz diyen Şükran Soylu Demiralp, “Başörtüsünün anayasal güvence altına alınmasını destekliyorum. Ama hala daha bunun konuşulmasını doğru bulmuyorum. Bu bizim özgürlüğümüz. Herkes istediği gibi giyinme özgürlüğüne sahipse, başörtüsü takmakta bizim özgürlüğümüz. Ben inancım dolayısıyla taşıdığım başörtümle gurur duyuyorsam, diğer insanların buna sadece saygı duymasını beklerim. Nasıl ben onların yaşam tarzlarına saygı duyuyorsam onlardan da bunu bekliyorum” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını samimi bulmadım. Bunun yeniden gündeme getirilmesinin seçim çalışması olduğunu tüm Türkiye biliyor. Çünkü başörtüsü krizini çözen zaten AK Parti iktidarıdır. Yıllardır Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bunun mücadelesini verdi. Partimiz şuan yasa teklifi üstünde çalışıyor. Eğer diğer partilerde samimilerse buyurun referandum ile güvence altına alalım.”

“ARKADAŞIMIZIN ÖRTÜSÜNÜ ÇIKARMAK İSTEDİLER”

Yıllar önce kızı Marmara Üniversitesi’ni kazandığı zaman kayıt için okul bahçesine bile alınmadığını dile getiren Demiralp, yakın zamanda iş başvurusu yapan arkadaşlarının başörtülü olduğu için reddedildiğini de gazetemizle paylaştı; “Geçenlerde partili bir arkadaşımız büyük market zincirlerinden birinde kasada sıra beklerken başka bir kadın tarafından tacize uğruyor. ‘Sen başörtülüsün neden buradasın? Kafan kapalı dediklerimi anlayabiliyor musun?’ gibi söylemlerde bulunarak başörtüsünü çıkarmaya çalışmış. Elbette bu münferit bir hadise ama bozuk psikolojisi olan bazıları tarafından hala böyle zorbalıklara maruz kalabiliyoruz. Hâlbuki biz onun yaşam ve dokunulmazlık hakkı içinde saha mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.

“BELEDİYE HALKTAN KOPUK YAŞIYOR”

Sarıyer gündemine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Soylu, Sarıyer’de kadınların sosyal aktivitelerde bulanacağı tesislerin olmadığını dile getirerek; “Sarıyer konum ve insanları olarak çok güzel ve özel bir ilçe. Ancak Sarıyer Belediyesi tarafından hak ettiği değeri görmüyor. Bakım, düzen yönünden çok eksikleri var. Mesela kendi belediyelerimizden değil Maltepe’ye Kadıköy’e gidelim; onlar da CHP’li belediyeler ama çalışıyorlar. Bizim belediyemizde bu yok. Sarıyer heba ediliyor. Sahaya indiğimizde de her görüşten insanımızla bir araya geldiğimizde belediye ile ilgili ciddi şikâyetler alıyoruz. Sarıyerliler sorunları iletmek için dahi belediyeden muhatap bulamıyorlar. Halktan kopuk yaşıyorlar.”

Şükran Soylu Demiralp’ten Sarıyerlilere çağrı  (1)

 2024 SEÇİMLERİNDE AK PARTİ’YE GÜVENSİNLER

“Ben buradan Sarıyerlilere çağrıda bulunmak istiyorum; Türkiye’nin dünyada söz sahibi olmasını deklare edecek olan önümüzdeki 2023 seçimlerinden daha güçlü şekilde çıktıktan sonra, 2024’te de bize güvensinler. Sarıyer’i hak ettiği değere AK Parti anlayışı getirecektir. Bunu zaten daha önce de deneyimlediler. AK Partili bir yönetimle AK Partili olmayan diğer tüm yöneticilik anlayışının farkını aslında biliyorlar” diyerek sözlerini sonlandırdı.