Türkiye; 2007 yılının son çeyreğinde Facebook ile tanıştı. O dönem ilkokul arkadaşını bul sloganıyla popülerliğe erişen Facebook; bir anda insanların vazgeçemediği bir site haline geldi. Hatta, Türkiye’de sosyal medya devrimi yaptığını dahi söyleyebiliriz. 2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde Facebook’un popülerliğini Instagram’a kaptırdığından bahsedebiliriz. Bilhassa gençler Facebook kullanmayı tercih etmiyorlar. Belirli bir yaşın üzerindeki insanların favorisi olan Facebook; yine de hatrı sayılır bir kullanıcı sayısına sahip!

Takdir edersiniz ki, neredeyse her sektörde çok ciddi bir rekabet bulunuyor. Markalar; bu rekabette bir adım öne geçebilmek adına ellerinden geleni yapıyorlar. Ürün ve hizmetlerini olabildiğince çok kişiye ulaştırmaya çalışıyorlar. Fakat, bunu yaparken de en doğru reklam ve pazarlama seçeneğini tercih etmeleri gerekiyor. Bu noktada, Facebook reklam seçeneklerinin önemi ortaya çıkıyor.

Neden Facebook Reklamları Tercih Edilmelidir?

Facebook; her ne kadar Z kuşağına hitap etmese de Türkiye’deki sosyal medya platformları arasında hatrı sayılır bir hacme sahiptir. Hatta, 2017 yılında yapılan bir araştırma; Türkiye’deki Facebook kullanıcı sayısının 40 milyonun üzerinde olduğunu ortaya koymuştur. Facebook; insanlara dilediklerini paylaşabilme imkanını sunuyor. Bunun yanı sıra, başkalarının hayatından haberdar olmak ve onlarla iletişim kurmak isteyenler için de en iyi seçenek olarak dikkat çekiyor.

Facebook; bireysel kullanıcılar kadar markalar adına da önemli bir platform! Takdir edersiniz ki, dijital pazarlama; geleneksel pazarlamayı geçti. Hem hedef kitleye ulaşma konusunda avantajlı olması hem de daha uygun maliyeti; dijital pazarlamayı değerli kılıyor. Facebook; dijital pazarlama için en iyi seçeneklerden birisi! Facebook reklamları; bilhassa pazarlama hedefi belli olan markalar için kesinlikle en uygun alternatiftir. İsteyen herkes Facebook üzerinden reklam verebilir. Ancak, hedeflerine ulaşmak, bütçesini amacına uygun olarak harcamak ve reklam – pazarlama faaliyetlerinden en yüksek verimi elde etmek isteyenlerin birtakım hususlara dikkat etmeleri şarttır.

Facebook reklamları; markaların hedef kitlelerine kendilerini olabilecek en iyi şekilde tanıtmak adına birtakım cümleler kullanılarak hazırlanan ücretli mesajlardır. Reklam vermek isteyenler; hedeflerine ve bütçelerine en uygun Facebook reklam seçeneğini tercih edebilirler. Bu sayede, belirli kampanyalarını tanıtabilir ve destekleyebilirler.

Facebook Reklamları Ne İşe Yarar?

Facebook reklam seçenekleri doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde beklenen etkiyi yaratabilir. Markalar; Facebook reklamları sayesinde amaçlarına ulaşabilirler. Her şeyden önce, varlıklarını güçlendirirler. Bunun yanı sıra, marka bilinirliği oluştururlar. Ayrıca, insanların markalarını keşfetmelerini sağlarlar. Potansiyel müşteri bulurlar. Ürün ve hizmet satış rakamlarını arttırırlar. Tüketici sadakati oluştururlar.

Facebook reklam ücretleri; tercih edilen reklam seçeneğinin özelliklerine göre farklılık gösterir. Ancak, diğer dijital reklam alternatiflerine göre uygun fiyatlı olduğunu söylemek gerekir.

Yıllardan bu yana dijital medya ve sosyal medya ajansı olarak faaliyet gösteren Less Medya; Facebook reklamları konusunda da en iyi hizmeti verir.