Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanlık görevini 2 dönemdir yürüten Sevim Yalınkılıç’ın milletvekili aday adayı olacak mı? 

2023 genel seçimleri partilerde sıcak dakikalar yaşanıyor. CHP Sarıyer İlçe Başkanı Yalınkılıç, günlerdir Sarıyer basınında yer alan ‘CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç istifa etti’ haberlerine ilişkin özel açıklamayı gazetemizin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na yaptı. Yalınkılıç, “Henüz istifam kesinleşmedi. Görevimin başındayım. Süreç devam ediyor. Milletvekilliği müracaat süreci en geç 26 Aralık’a zamanımız var. Ancak karar aşamasındayım” dedi. 

Yalınkılıç’ın istifa etmesi durumunda, kongre sürecine kadar CHP Sarıyer’de 16 kişilik mevcut ilçe yönetim kurulu üyeleri arasından en çok oyu alan kişinin ilçe başkanı olması bekleniyor.

SÜREÇ DEVAM EDİYOR

CHP'de Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) 21 Kasım'da milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanları ile yöneticilerinin istifa etmeleri gerektiğine yönelik kararına göre CHP'li yöneticilerin istifalarını 26 Aralık'a kadar CHP Genel Sekreterliği’ne vermeleri gerekiyor.