Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, 17 Mayıs Pazartesi günü yapılan Sarıyer Belediye Meclisi Mayıs ayı ilk oturumunda yaşanan tartışma ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Yalınkılıç açıklamasında, "AK Parti grubunun göstermiş olduğu tahammülsüzlüğü ve basın yoluyla yaymaya çalıştıkları karalama kampanyasını toptan reddediyoruz" dedi.

Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi'nde yapılan meclis toplantısına bazı AK Parti ve CHP meclis üyelerinin yaşadığı gerginlik damgasını vurmuştu. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından yapılan "Belediye Meclisindeki kadın temsilcilerimizden Verda Yiğit Hanımefendiye CHP'li meclis üyeleri tarafından yapılan sözlü ve fiili saldırıyı şiddetle kınıyor, Ersin Şahin'i derhal özür dilemeye davet ediyoruz" açıklamasına CHP'den cevap gecikmedi.

İŞTE YALINKILIÇ'I O YAZILI AÇIKLAMASI

Sarıyer Belediye Meclisi'nin mayıs ayı ilk toplantısında AK Parti grubunun göstermiş olduğu tahammülsüzlüğü ve basın yoluyla yaymaya çalıştıkları karalama kampanyasını toptan reddediyoruz. İktidarın ortaya koyduğu siyasi çizgiyle beraber ülkemizin içine düştüğü durum karşısında yapılan eleştirilere tahammülsüzlük, dün Sarıyer Belediye Meclisi Mayıs Ayı Oturumu'nda da ortaya çıkmıştır. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na ithafen söz alan genç meclis üyemiz, iktidarın yarattığı genç işsizliği ve gençlerin sorunlarını somut veriler ile anlattığı konuşması sırasında yine aynı tahammülsüzlük ile siyasi nezaketten uzak davranışlar sergilemişlerdir.

Pazartesi günkü oturumda bazı AK Parti grubu meclis üyelerinin başlattığı arbede ile gösterdiği yakışıksız tavır ve bu olaylar sonrasında grubumuza, partimizin kadına bakış açısı ile asla bağdaşmayan  yalan haberlerle üstümüze yapıştırılmak istenen itibar kıyımını ve yaratmaya çalıştıkları algı operasyonunu reddediyoruz. Yaratılmak istenen bu algı operasyonunu Sarıyer halkına karşı sorumluluğumuz gereği kamuoyuna saygılarımla sunuyorum."

SARIYER POSTA GAZETESİ