2023-2024 sezonu öncesi zor günler yaşayan Sarıyer Spor Kulübü’nde Pazar günü yapılacak kongre öncesi Başkan Adayı Sertaç Güven, “Sarıyer Spor Kulübü’nün kaldığı yerden devam edeceği rahatlığıyla adaylıktan çekilme kararı aldım” dedi.

Sarıyer’in başarısı için yeni bir yönetim oluşturma çabasına giren Trabzonspor eski Başkan Yardımcısı Sertaç Güven ve ekibi kongre öncesi adaylıktan çekildiklerini Sarıyer Posta ile duyurdu.

“Adaylıktan çekilme kararı aldım”

Sertaç Güven; “Son yönetim kurulunun yönlendirmesi ve bir aydır yapılmakta olan kongrelerde aday çıkmaması üzerine, yıllardır yaşamakta olduğumuz Sarıyer’imizde, yakın arkadaşlarımdan oluşan güçlü ve yetkin bir iş insanı listesi ile Sarıyer Spor Kulübü yönetimine talip oldum. Kısa süre içerisinde sportif ve finansal avantajlar sağlayacak birçok proje hazırlığına başladık. Ancak yeni bir ekibin yeniden aday hazırlığı içinde olduğunu öğrendiğimizden, Sarıyer Spor Kulübü’nün kaldığı yerden devam edeceği rahatlığıyla adaylıktan çekilme kararı aldım.”

“Destek veren herkese teşekkür ediyorum”

Bu kısa süreçte desteklerini esirgemeyen ilçe büyüklerine, sosyal medyadan mesaj gönderen Güven, “Sarıyer taraftarlarına gönülden teşekkür eder, oluşacak yeni yönetime başarılar dileriz” dedi.

Editör: Levent Pehlivanoğlu