Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Ercan Çamırcı ve Teknik Direktör Cüneyt Dumlupınar, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kulüp Başkanı Çamırcı, basın toplantısında Sarıyer’in altyapısına vurgu yaparken, Dumlupınar ise oluşturmak istediği oyun formatı hakkında  bilgiler verdi.

20230921_4ZSRB35883

ERCAN ÇAMIRCI: “VİZYON VE DETAYLARDA BİZLERE YARDIMCI OLUYORLAR”

Yaklaşık 1,5 aylık görev sürecinin ardından ilk kez sizlerle basın mensupları ile bir araya geldiklerini belirten Kulüp Başkanı Ercan Çamırcı, “1940 yılından bu yana Sarıyer Spor Kulübü’nün kuruluşundan bugüne gelen başkanlarımız, yöneticilerimiz, taraftarlarımız, destekçilerimiz, bu kulüp için bir tuğla koyan herkese teşekkür ediyorum. Yeni seçilmiş yönetim olarak devraldığımız bayrağı en ileriye taşımakta kararlıyız. Futbol erkek egemen bir spor dalı. Fakat Sarıyer Spor Kulübü yönetimimize 3 kadın yönetici alarak analitik bakış açıları, vizyon ve detaylarda bizlere yardımcı oluyorlar. Bunun dışında dışarıdan da destek alıyoruz. Sarıyer herhangi bir spor kulübü değildir. Bizlerden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Erdal Aksoy, Onursal Başkanımız Saffet Akkoyun, Salih Bayraktar, Himmet Karadağ ve Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e teşekkür ediyorum. Ayrıca kulübün iyi veya kötü gününde, her türlü şartta bizleri yalnız bırakmayan taraftarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Tadilatta olan stadımız tamamlandıktan sonra tribünlere kadın taraftarlarımızı da çekeceğiz. Eskiden olduğu gibi Sarıyerlilerin aileleriyle birlikte geleceği bir tribün atmosferi oluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

ÇAMIRCI’DAN ALTYAPI VURGUSU

Altyapının önemini vurgulayan Çamırcı, “Yönetim olarak altyapıya çok önem veriyoruz. Çünkü altyapı Sarıyer Spor Kulübü’nün genlerinde var. Kulübümüzün geleceğinin altyapıdan geçtiğini düşünüyoruz. Bunun en güzel örneklerinden biri Fransa’ya giden Bertuğ Yıldırım’dır” şeklinde konuştu.

CÜNEYT DUMLUPINAR: “SARIYER ÇOK BÜYÜK BİR CAMİA”

Hazırlık kampı ile ilgili bilgiler veren Teknik Direktör Cüneyt Dumlupınar, “28 Ağustos tarihinde anlaşmaya vardıktan sonra şuan bulunduğum masada imzayı atmıştım. Biz Sarıyer’i değil, Sarıyer bizi tercih etmiştir. Tercih edilen biz olduğumuz için çok gururluyum. İnşallah hep birlikte çok güzel işler yapacağız. Sarıyer çok büyük bir camia. Takımın başına geldikten sonra 1 hafta boyunca altyapı ağırlıklı kadroyla çalışmaya başladık. Ardından Bolu’da 12 günlük bir kamp süreci geçirdik. Kampta da hazırlık maçları yaptık” ifadelerini kullandı.

“ELLERİNDEN GELENİN FAZLASINI YAPIYORLAR”

Dumlupınar, “Stadımız şuan tadilatta. İnşallah tamamlanıp maçları stadımızda oynamaya başladığımızda taraftarlarımızla birlikte bütünleşip rakiplerimize o atmosferi yaşatmak istiyoruz. Taraftarımız bizim itici gücmüz olacak. Ayrıca antrenman sahamız da bakımsızdı. Antreman tesislerini gezdiğimde sanki kulübün kapına kilit vurulmuş gibiydi. İki hafta sonra kendi antrenman sahamızda çalışmaya başlayacağız. Sarıyer’e adanmış yönetim kurulumuza, Erdal Aksoy, Onursal Başkanımız Saffet Akkoyun ve Salih Bayraktar’a teşekkür ediyorum. Bir dediğimizi iki etmiyorlar. Ellerinden gelenin fazlasını yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

“HAK EDEN  FORMA GİYECEK”

Takımda forma adaletinin olacağını vurgulayan Dumlupınar, “Altyapı veya dış transfer fark etmez. Sarıyer formasını hak eden giyecek. Bu takımda formayı hak etmeyen kimse olmayacak. Sezon öncesi yaptığımız çalışmalarda kadrodaki futbolcuları görme fırsatım oldu. Bazı futbolcularımız kiralık gitti, bazıları altyapıya geri döndü. Bunların yanı sıra bizimle devam eden oyuncular da var. Kadromuzda 12 tane 2001 doğumlu ve üstü oyuncu mevcut. Sezonu deplasmanda Derince ile açtık. Her ne kadar lig maçı olsa da bir nevi hazırlık maçı olarak görebiliriz. Ligde 4 hafta geride kaldı. Kadroya dahil olduktan sonra tam anlamıyla antrenman yapamayıp maça çıkan oyuncularımız oldu. Bu takım tam anlamıyla hazırlık dönemi geçirmeden lige başladı. Kadromuzda Umut Bulut ve Hakan Özmert gibi deneyimli futbolcular da mevcut. Umut geride kalan haftalarda takımın en çok koşan ismi. İyi ki transfer ettik ve kaptan yaptık. İlk 11’in yaş ortalaması 27-28, takımın genel yaş ortalaması ise 24-25. Bu haftaları kazanarak geçmek bizim için çok önemli” diye konuştu.

“OYUN GÜCÜ OLAN BİR TAKIM OLMAK İSTİYORUZ”

Takımla ilgili de konuşan Dumlupınar, şunları söyledi: “Bir tane merkez orta saha, iki tane de ofansif 8 numara ile oynuyoruz. Takımımızın kalbi orta saha. Orta sahada yoğunluğumuz var. Baktığınızda Hakan Özmert, Eray, Sedat, Saruhan, Atakan, Mert Uygar, altyapıdan gelen Mahmut... Orta saha benim için çok değerli. Antrenmanlarda da buna yönelik çalışıyoruz. Kazandığımız toplarla hızlı hücumu düşünüyoruz. Top neredeyse baskıyı oraya yapıyoruz. Her maçı oynamak ayrı bir strateji gerektiriyor. Kalemizden ne kadar uzakta oynarsak kalemizde o kadar az gol yeriz. Ne kadar az pozisyon verirsek o kadar iyi. Stoperlerimiz dahil rakip kalede oynayan, birbirine yakın, top hakimiyeti olan, oyun gücü olan bir takım olmak istiyoruz.”

sariyer-spor-kulübü-sariyer-posta-3

Basın toplantısının ardından gazetecilere günün anısına hediyeler verildi.