Eskiden tüm kıyıları kullanabilen vatandaşlarımız, kentleşmenin etkisiyle ve de mevcut yerel yönetimin vatandaştan yana bir yatırım ve hizmet yapmaması nedeniyle denizden uzak kaldı.

Yeni dönemde halkımızın yeniden denizle buluşabilmesi için Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun da bu soruna dikkat çekerek, “Vatandaşlarımız, kendi ilçesinde doğanın imkanlarını rahatça ve ücretsiz olarak kullanabilecek” dedi.

HALK PLAJLAR YAPACAĞIZ

Hüseyin Coşkun, “Benim çocukluğumda Sarıyerliler istediği gibi denileri kullanabiliyordu. Ancak sonrasında kıyılar işletmelere geçtikten sonra buralara gitmek maliyetli bir durum halini aldı. Hali hazırda çürümeye terk edilen Kilyos Turban Tesisleri gibi kıymetli yerler, bakımsızlıktan kullanılamaz halde. Biz göreve geldikten sonra eski günlerdeki gibi halkımızın denize girebileceği, kumun ve güneşin tadını çıkarabileceği halk plajlar yapacağız. Böylece vatandaşlarımız, kendi ilçesinde doğanın imkanlarını rahatça ve ücretsiz olarak kullanabilecek” dedi.


piabet
Editör: Levent Pehlivanoğlu