Bir ucu Karadeniz'e, öbür ucu İstanbul Boğazı'nın iç kısımlarına bakan manzarasıyla Sarıyer’in balıkçı köyü olarak bilinen Garipçe, görenleri büyülüyor.  

garipce-barınak-sariyer-posta-1

HUZURUN ADI GARİPÇE KÖYÜ

İstanbul gezilecek yerler arasında bulunan Garipçe, Sarıyer’in sekiz küçük köyden bir tanesi. Sarıyer merkezinden yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta kayaların arasında kalan bu küçük köy, son zamanlarda yapılan üçüncü köprü ile popülaritesi ile sürekli ziyaretçi sayısı artıyor. Şehrin gürültüsünden, kalabalığından ve stresinden kaçmak isteyenler için önemli bir rota olmaya başlayan Garipçe Köyü, özellikle tatil günlerinde doğa ile iç içe ve deniz manzaralı kahvaltı yapmak isteyenlerle dolup taşıyor.

istanbul-gezilecek-yerler-vahl

GARİPÇE KÖYÜ'NE NASIL GİDİLİR

Garipçe Sarıyer’e yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta. Koç Üniversitesi’ne giden yolu takip ettiğinizde tabelalar sizi yönlendiriyor. Garipçe’ye toplu ulaşımla gelmek isteyenler Yeniköy-Hacıosman metrosuna binerek son durak olan Hacıosman’da inmeli, ardından otobüs duraklarının olduğu çıkışa giderek 150 numaralı Hacıosman Metro-Rumeli Feneri otobüsüne binmeli. Garipçe Merkez durağında indiğinizde köye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.