Sarıyer bu sezon kötü gidişatın sonucu olarak Cüneyt Dumlupınar ve Soner Tolungüç ile yollarını ayırmıştı. Ligde kötü sonuçlar almaya devam eden Sarıyer’in yeni hocası İlker Püren oldu.

40 yaşındaki genç teknik direktör son olarak Iğdır FK ile çalışan Püren 4 maçta 1,25 puan ortalaması yakalamıştı. Ankara Keçiörengücü, Ankaraspor, Sakaryaspor, ve Bandırmaspor’u çalıştıran Püren, 76 maçta toplam 1,37 puan ortalaması ile dikkat çekiyor.

“NE YAPACAĞINI BİLMEYEN BİR TAKIM VARDI”

Genelde 4-1-4-1 sistemi ile sahayı çıkmayı tercih eden genç teknik adam, imza töreninde şunları söyledi, “Son derece mutlu olduğumu belirtmem gerek. Sarıyer Kulubü’nün sezon başında koyduğu hedefleri yerine getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

"BİRAZ ZAMANA İHİTİYACIMIZ VAR" 

Bütün sorunları tek bir nedene bağlamak doğru olmadığını ifade eden Püren, “Futbol belirli dinamikleri içinde barındıran bir oyun. Burada önemli olan belirli bir ritmi yakalamak, belirli bir oyun kültürünü ve oyun felsefesini oturtmak çok daha mantıklı ve doğru bir süreçtir. Benim Sarıyer’de gördüğüm top kendindeyken ve rakipteyken ne yapacağını bilmeyen bir takım vardı. Oyun planını doğru oturtmak daha önemli bunun için biraz zamana ihtiyacımız olacaktır” diye konuştu.

Devre arası yapılacak transfer olacağına da değinen Püren, “Planlamamız doğrultusunda oyun gücü artıracak eklemeler yapacağız ve bu zamana kadar istenileni veremeyen oyuncularla da belki yol ayrımıza gideceğiz. Bunlar doğal süreçler” şeklinde konuştu.

408974253_885945536300242_3200432498427523022_n

“YAPTIKLARIMIZLA KONUŞACAĞIZ”

İmza töreninde konuşan Sarıyer Kulübü Başkanı Ercan Çamırcı, “Hocamız ilk geldiğinde yaptıklarımızla konuşacağız ne desek boş demişti.  Biz de hocamızla aynı yöne bakıyoruz. Önemli olan niyet, yönetim olarak biz, taraftarımız ve hocamız da iyi niyetli başarısızlık gibi bir ihtimali düşünmüyoruz. Sarıyer’i hak ettiği yere getireceğiz

 “ŞİDDETLE KINIYORUZ!”

Ankaragücü-Rizespor maçında yaşanan hakeme saldırma olayına değinen Püren, “Bu yumruk sadece Halil Umut Meler’e değil bütün Türk Futbolu’na atılmış bir yumruktur. Belki de 2032 Avrupa Şampiyonası ev sahipliğimiz tehlikeye girdi” diye konuştu. Başkanı Ercan Çamırcı’da yaşanan olayı sert bir dille kınadı.

Editör: Levent Pehlivanoğlu