Yerel seçimler öncesi partilerin belediye Başkan adayları belirlenmesine kısa bir süre kala AK Parti Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeliğine Aday Adaylığını açıklayan Musa Demir çalışmalarına aralıksız devem ediyor.

Sarıyer’in en genç kitap yazarı olarak adından söz ettiren Musa Demir, Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’na giderek 31 Mart 2024 yılında yapılacak yerel seçimler için Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı için başvuruda bulundu. Adaylık müracaatının ardında Sarıyer Posta İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu'na konuşan Musa Demir, "Sarıyer'e yapılan hizmetler yetersiz olduğunu düşünüp yola çıkıyorum. Sarıyer'de gençlerin duyulmayan sesine eşlik edip, meclis'te seslerini duyuracağım" dedi.

“SARIYER SADECE BİR SEMT ADI DEĞİL AYRICA SEVDADIR”

Sarıyer'deki sorunları Ak Parti olarak çözeceğini belirten Musa Demir, "Sarıyer'e yapılan hizmetler yetersiz olduğunu düşünüp yola çıkıyorum. Sarıyer'de gençlerin duyulmayan sesine eşlik edip, meclis'te seslerini duyuracağım. İsim olarak elit gözüken ama modern bir ilçe olmayan Sarıyer için yapacağımız projelerle medeniyetler üstü bir kent inşaat edeceğiz. Ve eminim ki kazandığımız halinde İstanbul'da göz üstünde olacağız. Sarıyer sadece bir semt adı değil ayrıca sevdadır. Yolumuz açık ve hayırlı olsun."

“SARIYERİME HİZMET ETMEK İSTİYORUM”

Sevdasını yaşadığım Sarıyer için herşeyi göze alabilirim diyen Musa Demir, “Tek nefes alabileceğim semt olan Sarıyer umutların yaşadığı yer. Hiç bir zaman mal, mülk, makam, mevki gibi konularda gözüm olmadı. Şuan tek istediğim Sarıyerime hizmet etmek. Partimi seven sevmeyen, kendi şahsımı seven sevmeyen tüm herkese hele ki gençlik kesimine her daim yardımcı olacağımdan şüpheniz olmasın. Sarıyer benim için sevdadır. Mavisiyle yeşiliyle..."

MUSA DEMİR KİMDİR?

Doğduğundan bugüne kadar Sarıyer Çamlıtepe Mahallesinde ikamet etmektedir. Kendisi Sinop Ayancıklıdır. Kitap okumayı çok seven kişi olarak 2022 yılının başında Umudun Yaşam Savaşı adlı kitabın baskısı çıktı. Küçük yaştan beri müzikle alakası olup şarkı bestesi yazıp söylemektedir.

EĞİTİM HAYATI

Ortaokul sonuna kadar Hatemoğlu Ortaokulu’nda tamamlayan Musa Demir, Lise eğitim hayatında Cevak Koçak Ticaret Meslek Lisesi ve Mehmet Şam Ticaret Meslek Lisesi’nde tamamladı. Şuan ise Anadolu Üniversitesi'nde Sigortacılık okumaktadır.

İŞ HAYATI

Küçük yaştan itibaren birçok iş hayatında bulunan Musa Demir, daha reşit yaşını doldurmadan kuaför, tesisat ve dükkan İşletmesinde bulundu. Reşit olduktan sonra kendi ailesinin olan Safehouse Mekanik Servisinde Müdür olarak çalıştı. 2021 yılında Diomands Of Turkey'in yılın en iyi bakım ve onarım merkezi seçildi. Ardından Türkiye'nin en iyi 30 müteahhit şirketi olan Pruva Neta Şirketinde Gayrimenkul danışmanlığı yapmıştır. Günümüzde ise hem sigortacılık hem de otopark vale işletmesinde hizmet etmektedir.

SPOR HAYATI

Kendisi koyu bir Galatasaray'lı olan Musa Demir spor sevgisi her zaman devam etmektedir. Yaşadığı semtin takımı olan ve altyapısında futbolculuk yapan Musa Demir, Derbent Spor futbol yardımcı hocalık yapmaktadır. Sıkı bir izleyici konumda olan Musa Demir, Darüşşafaka Basketbol takımının taraftar organizasyon sorumlusu. Lise hayatın okuldan çıkıp Sarıyer maçlarına izlemeyen giden taraftardı. En güzel çağlarında Boks hayatına başlayan Musa Demir, İstanbul Liseler Arası Boks şampiyonu oldu.

Sarıyer Posta ailesi olarak Sarıyer'in genç kalemi Musa Demir'e başarılar dileriz. 

PHOTO-2023-12-19-15-38-43

Editör: Levent Pehlivanoğlu