31 Mart yerel seçimler öncesi siyasi hareketlilik hızla artarken, partilerinden aday olan belediye başkan adayları da projelerini ve anlatamaya devam ediyor.

Bu çalışmalar kapsamında süreç devam ederken, 16 yılı aşkındır tapu ve mülkiyet mücadelesi veren Sarıyer Mahalleler Birliği’nin yerel seçimler ne tutum alacağı merak konusu.

Sarıyer’in 11 Mahallesini kapsayan ve İBB, Milli Emlak, vakıf, şahıs İTÜ arazileri üzerinden oturan yaklaşık 150 bin vatandaş, yerel seçimlerde hangi partiye oy vereceğini belediye başkan adaylarının açıklamaları belirleyecek. Geçmiş yıllarda olduğu gibi mülkiyet ve tapu vaatleriyle oy devşirme hesabı yapan siyasetçiler, bu sefer argümanla halkın karşısına çıkacak?

ÇÖZÜM BEKLEYEN MAHALLELERDE KRİTİK BEKLEYİŞ

7 Temmuz 2022 tarihinden İBB Meclisi’nde oy birliği kabul edilen ve mülkiyeti İBB’ye ait olan Pınar Mahallesi ve Rumeli Hisarıüstü’ndeki tapu süreci yavaş da olsa ilerliyor. Öte yandan İBB Meclisi’nde Ocak ayı oturumunda gündeme gelen Sarıdağ, Kocataş, Kazım Karabekir, Çayırbaşı Cumhuriyet, Derbent, Poligon, Reşitpaşa, Rumeli Hisarüstü’ün Hukuk Komisyonu’nda bekleyen tapu çalışmalarının Şubat ayı meclisinde oy birliğinde geçmesine kesin gözüyle bakılıyor. Binlerce vatandaş, süreçle ilgili olumlu bir sonuç beklerken, Sarıyer’in çözüm bekleyen diğer mahalleleri içinde gün ışığı doğacak gibi.  

Editör: Levent Pehlivanoğlu