Fahiş fiyat artışlarından sonra kiracı-ev sahibi arasındaki tartışmalar bitmek bilmiyor. Sarıyer, Rumeli Hisarı’nda kiracı olan 3 öğrenci genç, "evimden çıkacaksınız" diyen ev sahibi kadının sopalı saldırısına maruz kaldı.

Dava dosyalarını eritmek için "arabulucuk sistemi" devreye girdi ancak uzlaşmaya yanaşmayanlar tartışmanın şeklini de dozunu da artırmaya devam ediyor. Sarıyer’de yaşanan böyle bir olayda ise ev sahibi kadın, 3 öğrenciye verdiği evin kirasını 15 kat artırdı. Gençler kira artışına itiraz etti. Aralarında anlaşmazlık çıktı. Mahkeme ev sahibi lehine karar verdi. Kiracı gençler üst mahkemeye gitti ve dava sonuçlanana kadar evden çıkmayı reddetti.

KİRACILARINDAN BİRİNE SOKAKTA SOPA İLE SALDIRDI

Rumeli Hisarı’nda geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda ev sahibi kadın, kirayı 5 kat arttırmayı kabul etmeyen 3 öğrenci gençten birine sokak ortasında yaşanan tartışmada "Evimden çıkacaksın” diyerek sopayla saldırdı. Kiracının küfürle karşılık vermesi üzerine kavganın dozu yükseldi.

EV SAHİBİ 2 BİN 500 LİRADAN BAŞLAYAN KİRAYI 15 BİN LİRAYA ÇIKARTMAK İSTEDİ

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği son sınıf öğrencisi Onur Yavuzyılmaz (24), 2 arkadaşıyla, pandemi döneminde Şuayip ve Sevgi E. çiftiyle anlaşarak evlerini 2 bin 500 lira karşılığında kiraladı. Bir yıl sonra ise ev sahibi ile anlaşarak kirayı 3 bin 500 liraya çıkardılar. Geçtiğimiz sene ev sahibi çift, gençlerin kirasını 5 kat arttırarak 15 lira yapmak istedi.

ANLAŞMAZLIK YAŞANDI

Gençlerin kabul etmemesi üzerine çift ile aralarında anlaşmazlık başladı. Bu süreçte ise iddiaya göre ev sahibi çift, gençlere tehdit ve hakaretlerde bulundu. Olayın yargıya taşınmasıyla mahkeme öğrenci gençlere tahliye kararı verdi. Ancak gençler bir üst mahkemeye başvurarak sonucun çıkmasını beklemeye başladı.

"TEHDİT ALIYORUZ"

Olayın ardından gençler emniyete giderek kadın hakkında şikayetçi oldu. Evlerine dönen gençleri gece saatlerinde iddiaya göre bir grup sokaktan bağırarak tehdit etti. Bu olay sonrasında da emniyete giderek şikayetçi olan gençlerin, koruma talebinde bulunduğu, korktukları için evlerine gidemedikleri ve arkadaşlarına kaldıkları öğrenildi.

Editör: Levent Pehlivanoğlu